Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 év alatt emelt biosz-kémia...

1 év alatt emelt biosz-kémia és nyelvvizsga felkészülés. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Angolból még csak alapom van, majdnem meglett a közép. Bioszból és kémiából csak gimis tudásom van, vajon egy év alatt fel lehet őket hozni emelt szintre, ha csak otthon tanulok? (tavaly érettségiztem de nem ezekből a tárgyakból)

2016. júl. 5. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolkozz logikusan! Mi a cél? Ha biosz-kémia emeltezel, gondolom valamilyen orvosi/gyógyszerész pályára készülsz, ahol ezek kötelezőek. Viszont erre a kettőre megkapod a maximális többletpontot (100), így a nyelvvizsga ilyen szempontból feleslegessé válik. Ha eltökélt vagy az irányt illetően, szerintem érdemes belevágni a két emeltbe, sok-sok szorgalommal meg lehet csinálni. A nyelvvizsgát a helyedben eltolnám egy évvel, mert (gondolom) úgysem kell az érettségidhez, addig pedig koncentrálhatnál másra.
2016. júl. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igazad van nem gondoltam a többletpontokra, igy mar mindjart maskepp hangzik.

igen orvosi vagy gyógyszerész lenne a cél. van kémia tanár ismerősünk, ő tudna segíteni a számításokban ehát ez egy kis terhet levenne a vállamról.

21-22 évesen nem lenne késő egyetemhez kezdeni?


20/L

2016. júl. 6. 00:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem késő.
2016. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 leszek,mire szintén bekerülök az orvosira, ha minden igaz :) Egyáltalán nem vagy elkésve.

Nyelvvizsgát hagyd most, két 80%-os emelt érettségi és bent vagy.

Sajnos én is csak a pontduplázásra számítok, annak idején nem vettem komolyan a sulit :(

2016. júl. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én most megyek 23 évesen az orvosira. Nem késő, és amint az első válaszban leírták, a nyelvvizsga így a pontok szempontjából felesleges, másrészt a hármat egyszerre nem is tudnád megcsinálni valszeg. A kémia számolásokra legalább 2-3 hónapot hagyj az Ötösöm lesz kémiából c. könyvből, és ha megvan a terv, akkor még MOST kezdj el lassan tanulgatni, és megtervezni, hogy hogy tanulod meg, ugyanebbe a hibába estem bele, elhúztam januárig, onnan márciusig, és nem is sikerült tavaly. Hajrá!
2016. júl. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég. Én jelentős kihagyás után tavaly ősszel kezdtem ismerkedni újra az anyaggal, de igazán komolyan januárban vágtam bele, és fel fognak venni. (Mondjuk gimiben mindkét tárgyból jó voltam, de az már nagyon régen volt.)
2016. júl. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, sok sikert mindenkinek!!! :)

Kinek hány pontja van eddig?

2016. júl. 6. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, 448.
2016. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: 457 (nem is számítottam ennyire, 420-430 volt a cél)
2016. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Wow, szep eredmeny!

Remelem majd nekem is lesz ennyi :)

2016. júl. 6. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!