Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ideális szakma egy zárkózott,...

Ideális szakma egy zárkózott, konfliktuskerülő embernek?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves lányról van szó, aki nehezen viseli a konfliktust,stresszt ,de mégis szüksége lenne valami szakmára. Amúgy nem buta, érettségije is 4-5re sikerült, egyetemen is elvégzett egy évet ,csak lelkileg nagyon instabil és ezért nem tudom mit tanácsoljak neki ,mire lenne alkalmas. Minden javaslatot szívesen fogadok,köszönöm!

2016. júl. 12. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanult egyetemen? Milyen középiskolábatjárt? Mi érdekli? Nagyon kevés az infó, erre így nehéz lenne értelmes választ adni.
2016. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanár. Ott aztán belerázódsz az életbe...


Persze utána kell valami rendes munka, de ahhoz ennyiből nem lehet tanácsot adni.

2016. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba járt, általános szakra, sosem tudta mi érdekli pontosan, meg sosem bízott magában ezért sem szakosodott akkor sem. Anglisztikára járt egy évig, azzal sem lett volna baj ,mert szorgalmas,vizsgái jól sikerültek,de nem érezte jól magát a közegben. Jó hallgatóság, nagy a szociális érzékenysége, de különösebbet nem tudok én sem mondani róla. Nagyon jó barát,az biztos, szeret segíteni,tanácsot adni, ám önbizalma tényleg kevés, és sokszor hajlamos nagyon borúsan látni a dolgokat,emiatt is maradtak abba az egyetemi tanulmányai is szerintem.
2016. júl. 12. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
szociálismunkás, logopédus
2016. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most bunkónak fogok tűnni, de ha minden rendben van körülötte, nincs semmilyen extra probléma az életében, akkor szerintem ez így nincsen rendben. Azt kéne tanulnia, ami érdekli, ezt pedig NEKI kell eldöntenie és AKARNIA. Lehet neki segíteni, de belső elhatározás, motiváció nélkül bármilyen szakmát is találunk itt neki, nem lesz az igazi :/
2016. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!