Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg ennyire értéktelen az...

Tényleg ennyire értéktelen az élelmiszermérnöki diploma és egyéb agrárszakok?

Figyelt kérdés
Már minden kiguglizható információforráson átrágtam magam ami ezt a képzést illeti.A felvi.hu 2013-as tanévig érvényes statisztikái szerint a végzettek csak kb 30%-a végez diplomás munkát, csak felük dolgozik és ennek ellenére szinte ontják az egyetemek az ilyen szakembereket és ráadásul a számuk évről évre nő.Nagyon érdekelne, hogy mik a végzettek tapasztalatai az álláskereséssel.
2016. júl. 20. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen-
2016. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Értéktelennek nem mondanám azért. Kb. fél éve végeztem és már 3 hónapja dolgozok. Az én pozíciómhoz se szükséges a diploma, de már egy ajánlatot kaptam, ahova kellett volna, csak azt bizonyos okok miatt vissza kellett utasítanom. Vannak igen olyanok, akik nem a szakmájukban dolgoznak, de ez az ő döntésük. Egyébként sok élelmiszermérnök dolgozik a gyógyszeriparban is, mert sokszor olcsóbbak mint a gyógyszerészek, ezt tapasztalatból tudom.

Összességében, ahogy írtad, sokat képeznek, de nem mindenki marad az élelmiszeriparban, így mindig van forgás. És nagyon nehéz JÓ!! állást találni, de nem lehetetlen. Egyébként ez más területeken is így van.

2016. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!