Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hallgatói jogviszony megszünte...

Hallgatói jogviszony megszüntetése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
2 évet jártam egyetemre egy helyre, de nem igazán tetszett, úgyhogy idén felvételiztem újból egy más intézménybe, más szakra és sikeresen fel is vettek. Szeptemberben fogom kezdeni, de vagyok benne biztos, hogy hogyan tudnám megszüntetni a hallgatói jogviszonyomat az előző intézménnyel. Tudom, hogy van erre egy kérvény amit ki lehet tölteni és leadni, de olvastam olyat is, hogy ha beiratkozok egy másik intézménybe, akkor automatikusan megszűnik a jogviszonyom az előző egyetemmel. Ez igaz?
2016. júl. 27. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Hallottál már olyanról, aki két helyen tanul egyszerre?

Nyilván.

Ez tehát ki is zárja azt, hogy ha beiratkozol, máshol automatikusan megszűnik.


Egyéb kérdés?

2016. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Intézményfüggő, hogy mi ennek a menete. Jogilag mindenképp van lehetőség a hallgató kérésére a jogviszony megszüntetésének, de hogy a kérvényhez van-e formanyomtatvány, személyesen vagy elektronikusan kell leadni, kinek, stb., azt már az intézmény fogja megmondani.


A régi hallgatói jogviszonyod NEM szűnik meg automatikusan, ha felvétellel új hallgatói jogviszonyt létesítesz. Mindenképpen intézkedned kell, ha szeretnéd, hogy megszűnjön. Ajánlott, hogy minél előbb, mert ha a régi jogviszony megszűnése után 1 éven belül létesítesz új jogviszonyt, akkor nem kell visszafizetned az állami ösztöndíj felét (már ha államira jártál). Ha később szünteted meg, mint hogy az új helyre beiratkozol, ebből a szempontból gondban leszel.

2016. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy automatikusan megszűnne, ugyanis van, aki párhuzamosan folytat két sulit..

A mi sulinkban úgy van, hogy ha nem jelentkezel be továbbra sem aktív félévre két passzív félév után, törlődik a jogviszonyod. Én ezt tenném.

2016. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha magadtól hagyod ott, és államilag támogatottan voltál, akkor ki kell fizetni a képzés árát, jelen esetedben 4 félévet. Azonban ha kirúgnak, akkor ezt a költséget nem kell visszafizetned. Én is így csináltam. Arra, hogy kirúgjanak, több opció is van. pl: egy kurzust 3x felvenni, és 3x nem teljesíteni, vagy egy tárgyból kihasználni azt a maximum számot amíg el mehetsz vizsgázni. Már max csak 6 x mehetsz vizsgázni egy tárgyból, régebben úgy tudom 9x mehettél.. Én biztosra mentem, több tárgyamat 3x vettem fel és 3x nem teljesítettem, valamint 2 tárgynál pedig 6x voltam vizsgázni elégtelenre. A célom elértem, mert kiraktak, és nem kellett visszafizetnem. Nem tudom, hogy hová jársz, de önszántadból ha otthagyod borsos ára is tud lenni.. De ha így akarod, akkor a TO-n kell bejelenteni
2016. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

# 3

Én ezt nem tenném. Mert ha a kérdező államin volt, akkor emiatt vissza kellene fizetnie az állami ösztöndíj felét. Hiszen a jogviszonya az UTÁN szűnne meg, miután már az új helyre beiratkozott.


# 4

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt rosszul tudod. Az Nftv. nem tesz különbséget a jogviszony megszűnésének okai között. Állami ösztöndíjasok kötelesek a képzési idő másfélszeresén belül diplomát szerezni. Ha ez nem történik meg (márpedig ha megszűnik a jogviszonyod, akkor nem történik meg), akkor fizetési kötelezettséged van. Vannak kivételek, meg mentesítési okok, de nem befolyásolja a dolgokat, hogy ők rúgtak ki, vagy te jöttél el.

Nem tudom, mikor szűnt meg a jogviszonyod, de az OH a megszűnés után 1 évvel fog határozatot küldeni a fizetnivalóról. Éppen azért, mert ha 1 éven belül beiratkozol egy másik helyre, akkor nem áll fent a fizetési kötelezettség.

2016. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyes, legközelebb normális hangbemben

Kettes, köszi

Utolsó, nem csak kirúgatással lehet elérni, h ne kelljen visszafizetned az elhasznált féléveid számát. Ahogy a kettes is írta, ha újabb jogviszonyt letesitesz egy éven belül, akkor sem kell.

2016. júl. 27. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!