Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik gimnáziumba menjek?...

Melyik gimnáziumba menjek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval. Most voltam 7-es és majdnem 4-es lett az átlagom. Mindenképp gimnáziumba szeretnék menni, mert még fogalmam sincs hogy majd mivel szeretnék foglalkozni. Már nézegettem az interneten hogy milyenek vannak,de sajnos nem sok mindent írnak hogy mit várnak el stb...

Olyat keresek, ami közepes erősségű hogy azért felvegyenek. Tudnátok ilyeneket ajánlani? Amúgy budapesti érdekelne.

Előre is köszönöm a válaszokat :).

13/L



2016. júl. 31. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarok rosszmájú lenni, de a majdnem 4-es az gondolom azt jelenti, hogy 3.8 vagy 3.9 lett az átlagod. Jobban járnál egy szakközépiskolával szerintem. Szakközépsuli után is tanulhatsz bármit.
2016. aug. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mechwart
2016. aug. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Majd még keresgélnek.
2016. aug. 1. 08:11
 4/9 A kérdező kommentje:
•keresgélek
2016. aug. 1. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

kedves első hozzászóló!

Miért ne menjen gimibe? Amikor hátszéllel 2-3-as tanulók bekerülnek oda...ha első félévben rákapcsol, és még a felvételije is jó lesz simán felvehetik.

Senkire nem kéne ráerőltetni a szakközepet. Vannak ismerőseim akik ezerszer megbánták, mert rájöttek nem érdekli őket az adott szak. Az egyik közgázba ment kínszenvedés neki.

Jó a gimi, lesz 4 éve eldönteni mit szeretne csinálni..még utána is tanulhat szakmát, ha nem akar felsőoktatásba menni.


Sok sikert a felvételihez!!!

2016. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én ezeket tudnám ajánlani:

Leövy Klara Gimi

Szinyei merse pal gimi

Teleki blanka gimi

Corvin matyas gimi

Remelem segitettem!:)

2016. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Így már könnyebb lesz :)
2016. aug. 1. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Üdv, kedves kérdező.


Én idén mentem át ezen a szörnyű procedúrán, és azt kell mondanom, hogy az átlagod nem a legfontosabb. (Hadd szögezzem, le hogy minden iskola máshogy számítja a pontokat, de általában a felvételi nyomja a legtöbbet a latba) A legfontosabb a felvételi!

Lehetsz te jeles, vagy akár kitűnő tanuló, de ha elrontod a felvételit, akkor olyan, mintha semmit sem érne.


Így jártam én is. Jeles tanuló voltam mindig (4,7-es átlag), de sikerült nagyon elrontani a felvételimet, ezért az összpontszámom kicsiny lett.



Amit mondott az egyik válaszoló, hogy ilyen átlaggal szakközépben a helyed, az nem igaz. Nem tudhatjuk, hogy mitől vagy 3-as, 4-es tanuló. Lehet, hogy egy zseni rejtőzik benned. Ki tudja...


Valamint, szakközép(=szakgimnázium) semmivel sem gyengébb, mint egy gimnázium, sőt olykor nehezebb is, viszont a gimi egy jóval nagyobb általános műveltséget ad, míg a szakgimi a szaktantárgyakra van kiélezve.



Nagyon érdemes odafigyelni az elnevezésekre, mert megváltoztak, ugyanis:

Az országyűlés elfogadta a köznevelési törvény módosítását, ami 2016. szeptember 1-jétől "új" intézményfajtákat vezet be:


A gimnázium elnevezés nem változik.


Szakgimnázium:

Ezek lesznek az új típusú szakközépiskolák. A 9-12. évfolyamon az egységes kerettanterv szerinti közismereti képzés mellett szakmai elméleti és gyakorlati oktatás folyik majd. A diákok a negyedik végén szakmai érettségit tesznek. Ezután még egy évig tanulnak, amivel technikusi képesítést szerezhetnek.


Szakközépiskola:

A szakiskolák lesznek az új szakközépiskolák. A diákok három év után szakmunkásbizonyítványt szerezhetnek. Ha még két évig tanulnak, érettségit is tehetnek.


Szakiskola:

A szakiskola elnevezés ezentúl azokra az intézményekre vonatkozik, amelyek a sajátos nevelési igényű tanulókat készítik fel szakmai vizsgára, emellett a munkába álláshoz, az életkezdéshez szükséges ismereteket nyújtanak.



Egyébként jómagam gimnázium párti vagyok, és idén oda is megyek.


Hogy miért éppen a gimit választottam?

Mert egyszerűen nem tudom, hogy mi akarok lenni.

Illetve rengeteget hallottam, olvastam arról (gondolom te is, kérdező), hogy a természettudományi (illetve közismereti) tárgyakat le akarják csökkenteni a leendő szakgimnáziumokban. Nos, számomra nagyon fontosak ezek a tantárgyak (biosz,fizika,föci,kémia), mert nagyon érdekelnek, tehát jó kiindulási pontok lehetnek majd a pályaválasztáshoz.



Ha bőbebben szeretnél belelátni a témába, írd me nyugodtan a keresődbe, hogy: szakgimnázium

Ki fog adni néhány cikket, érdemes elolvasni.


A gimnázium, (mint már említettem,) ugyanúgy gimnázium marad.



Amely iskolákat az előttem szóló (6-os) említett, azok számodra tényleg jók lehetnek.


Legfőbbképpen a Szinyeit és a Corvint tudom ajánlani, mert azokat ismerem valamennyire.


(Bocsánat az esetleges fogalmazási, vagy helyesírási, elírási hibákert)

2016. aug. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm hogy ennyi időt szántál arra hogy ilyen hosszan összefoglaljad az eddigi tapasztalaidat :)

Alap járaton 4-es 5-ös tanuló vagyok, de sajnos a 7. év végit eléggé elrontottam, lelki gondok miatt. Most biztos jól belefogol húzni, és köszönöm akik szerencsét kívántak!

Remélem meg lesz :)

2016. aug. 12. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!