Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi vagy egy vegyészmérnök...

Jogi vagy egy vegyészmérnök diploma ér többet?

Figyelt kérdés
Melyik ér többet? Tudom ez sok mindentől függ pl egy jogi diplomával külföldön szinte lehetetlen elhelyezkedni ,,de még is kíváncsi lennék hogy miben van ma több lehetőség!

2016. aug. 1. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Vegyészmérnök szerintem, jogászból túlképzés van, míg a vegyészmérnök óriási hiányszakma + mehetsz vele külföldre is.
2016. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindkettővel el lehet helyezkedni. Attól függ inkább, hogy téged mi érdekel jobban, hiszen két különböző, teljesen más diplomát adó képzés. :)

Én idén fogom elkezdeni az igazságügyi igazgatást, és az is egyfajta jogi diplomát ad.

Az első válaszolónak írnám, hogy inkább a gazdasági diplomákból van sok. Nézd meg a statisztikákat, a jog sehol sincs...

Itt egy idei cikk, csak hogy tisztába legyél a dolgokkal. ;)

[link]

2016. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vegyészt ajánlanám én is. Jogiból nem sok van, de több, mint az igény plusz a kezdő fizu nem túl jó. Vegyésszel én is úgy tudom jó esélyed van külföldön is.


Tényleg nem szidni akarom a jogász szakmát, nekem a családom hagyományosan jogi beállítottságú, pl. nagyapám már 30 éve bíró és apám is ügyvéd, de saját irodája van ezért megy neki.


Másodiknak írnám, hogy persze hogy közgázból sok van, mert arra van igény. Aki a diploma kézhezvételéig nem talál munkát az nem is akar dolgozni. Ennek ellenére azt olvastam hvg-n hogy minden hatodik pénzügyes állás betöltetlen az országban. Én már Supervisor vagyok (pénzügyes diplomával) és nem tudok találni 2 új embert akár pályakezdőd is a csapatomba már közel 1 éve pedig már 300 nettó felett van a junior fizetés a cégnél, de még így sem. Már azon gondolkodunk, hogy OKJ-okat veszünk fel és majd mi tanítjuk be őket.

2016. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, akkor hova tűnik az a több ezer közgazdász diplomás? :) Főleg ilyen jó kezdő fizetéssel.. Nem hinném, hogy az összes kimegy külföldre.

Már évek óta csak úgy ontják ki őket az egyetemek és panaszodnak, hogy nincs munkájuk.

2016. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Közgazdásztól panaszt még nem hallottam, hogy nincs munkája. Biztosan van, mert minden főiskola indít ilyen képzést, de igazából kb. 5 egyetem van, aminek ér is valamit a diplomája.

Valószínűleg más körökben mozgunk, vagy csak másra gondolunk közgazdász alatt. Az egy dolog, hogy a marketing meg turizmusos szakokat is a GTK-k indítják, de az nem igazán közgáz szerintem. Amúgy 300 nettó nem olyan kiemelkedő a szakmában. Szeniorok még a rosszabb helyeken is megkeresnek 500 nettót. (multiknál)

2016. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem, sokan arra panaszkodnak, hogy "jaj telített a szakma és nagy a versengés, nincs munkám". Igaz szerintem az élelmesebb rögtön talál magának munkát...

A 300 nem rossz véleményem szerint kezdőnek, de hát kinek mi. :)

Az biztos, hogy minden egyetem indít ilyen szakot, mert ezekre jelentkeznek a legtöbben a jó fizetés érdekében. :) Az pedig már más tészta, hogy sorra buknak el a nehéz számvitel miatt. :)

2016. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon aláírom, látom van ismereted a témában. :) És valóban nálunk pénzügyi számvitelből az emberek 30%-a jutott csak el a vizsgáig, a többi gyakorlati jegyet sem tudott szerezni. Vizsgán már 2/3 átment, de ez 80% bukást jelent, ami nevetséges. és nem ez volt az egyetlen tárgy, ahol potyogtak az emberek. Az tényleg igaz, hogy sokan jelentkeznek ezkre a képzésekre, de pl. az én alapszakos diplomaosztómon 24-en voltunk meghívva a kezdő 300. Ez volt a lemorzsolódás.

Másrészt totál igaz, hogy 300 nem rossz fizetés, sőt szerintem sok is nekik, de a piac áraz, mi meg fizetünk. Ahhoz képest meg, hogy bizonyos IT-s diplomákkal 450 nettót is meg lehet keresni kezdésnek, de hallottam már 550 is, nos ehhez képest nem kirivó.


Pontosítanék is egy kicsit: Nem jelentkezőből nincs elég, hanem alkalmas emberből. Mint mondtam az 5 egyetem kivételével már néha sajnálom behívni a jelölteket, mert a szakmai része az interjúnak leginkább az én monológom, ők meg csak néznek. Az ezen egyetem végzettjeire meg már végzés elött le kell csapni, különben esélyed sincs.

2016. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, nem egy ismerősöm bukott ki például a BGE kereskedelem és marketing szakon, mert nem bírták a matekot. Azt hitték, hogy itt nincs matek és hogy 2-es, 3-as középszintű érettségivel meglesznek.

Ha jó lennék belőle és érdekelne akkor tuti én is ilyen diplomát szereznék. Azt mondják több lehetőség van vele, de aki elhívatott az eltud helyezkedni egy jogi diplomával is. :)

Igen, az IT diplomások sokat keresnek és meg is érdemlik. Hiány van belőlük.

2016. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!