Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ilyen háttérrel...

Lehetséges ilyen háttérrel egyetemet végeznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elmesélem röviden a történetem. Szüleim elváltak, neveloapa és anyám nevel. Informatika szakon végeztem majd webmester technikusi. Jelenleg olyan 340 pontom van és 2017 szeptembereben egyetemre szeretnék menni (mérnökinfo),de ennek nem látom esélyét. Szüleim kijelentettek ha egyetemre jelentkeztek kiraknak otthonról habár duális képzésre mennék dunaújvárosba. Semmi esélyt nem látok rá jelenleg. Úgy érzem tönkre teszik az életem. Állandóan ezen jár az eszem hogyan tudnám megoldani de nem jutok semmire. Addig sullyedtem hogy öngyilkossagon törtem a fejem. Meg is lett a dátum csak összejöttem a mostani barátnőmmel aki vissza adta a reményt. Szülemnek is próbálok megfelelni jobb belátásra bírni őket de nem megy. Folyamatosan segítek otthon, fát pakolok boltba járok kedveskedek havi 140+ órám van diákmunkaként tescoban próbálok bizonyítani de nevelőapam hajthatatlan. Most egy évet dolgozni fogok, jó esetben 600t félre rakok úgy hogy havi negyvenet leadok otthon. Szüleim azt se engedik hogy otthon lakják és úgy járjak be egyetemre (20km innen). Mellesleg úgy, hogy ugyanúgy fizetnem a lakhatast. Kérlek segitsetek. Egy reményét vesztett srác - 19



2016. aug. 2. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyiért már mehetsz albérletbe masokkal és senki nem szól bele az életedbe! Keress fix munkát és tanulj levelezőn. Sokan teszik ezt. Őket meg felejtsd el!
2016. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a duális képzés? Vagy ha koleszba megyek ott gondolom nem lehetek hétvégén
2016. aug. 2. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha informatika szakon végeztél, és webmesteri végzettséged is van, egészen hihetetlen, hogy a Tescoban kellene pakolnod, amikor minden héten arról szól a média, hogy hány tízezer informatikus hiányzik az országban a rendszerből. És éppen ez a szakma az, ami távmunkában is végezhető, illetve a webfejlesztés este 9 és 11 közt is megcsinálható. Azt érd el, hogy ebből legyen havi rendszeres jövedelmed és akkor végezheted nappalin a képzést...
2016. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 health visitor ***** válasza:
Én semmiképp nem adnám fel a helyedben emiatt. Egyetemen kollégiumba nem csak hétvégén, de akár még nyáron is bent maradhatsz, de ha van barátnőd, akkor viszonylag olcsón akár egy szobát is bérelhettek közel az egyetemhez. Ha most ilyen szorgalmas vagy, hogy félreraksz pénzt, és még a szülőknek is perkálsz, szerintem biztos menne neked az egyetem, összeszedhetnél egy kis ösztöndíjat meg egy kis diákmunka és már jó esélyed van elvégezni. De mindenképp hülyeség lenne feladni és öngyilkosságot megkísérelni emiatt. Egyre többen tanulnak már úgy, hogy semmi szülői támogatást nem kapnak.
2016. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!