Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki egyedül...

Van itt olyan, aki egyedül eredményesen fel tudott készülni emelt szintű biológia és kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek biológiából és kémiából emelt szinten. Az iskolában járok faktra, ami egyébként nem rossz, de szerintem nem elég, így magam próbálok felkészülni. Tavaly is készülgettem, de idén nyáron kezdtem el igazán belehúzni. Kémiából elmélethez megvan a mozaik, de szerintem ez elsőre nagyon tömény, úgyhogy a Villányi féle Kémia a kétszintű érettségire c. könyvvel kiegészítve tanulom, ezzel nincs gondom, bár a szervetlen kémiával meggyűlik a bajom, ugyanis mindig elfelejtem az apró részleteket. Számoláshoz az Ötösöm lesz kémiából c. könyvet használom, és szerintem a megoldással együtt olyan, mint egy tanár, bár az igaz, hogy nem tudok tőle kérdezni, de mindig többféle levezetés is van, és ezek alapján megértem a feladatokat. A kérdés az lenne, hogy tud egy tanár olyan fontos dolgot mondani amit ezekből a könyvekből nem tudok megtanulni? Nézegettem korábbi érettségi számolásokat, de még nem mélyedtem bele, mert tudom, hogy még nem menne. Kaphatok olyan feladatot az érettségin, amire a könyv nem készít fel? Egyébként mindig is inkább autodidakta voltam, jobban szeretek egyedül tanulni, csak egy kicsit elbizonytalanodtam, mert itt sok hasonló kérdésnél azt írják, hogy lehetetlen tanár nélkül megcsinálni. Szóval összefoglalva az érdekelne, hogy létezik-e olyan, aki tanár nélkül feltudott készülni és fel is vették? (orvosira jelentkeznék egyébként)

(Bocsi, lehet, hogy nem írtam túl értelmesen, de siettem .) Előre is köszönöm, annak aki ír! :)



2016. aug. 5. 14:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Gratulálok az eredményedhez! :))
2016. aug. 6. 10:12
 12/16 Daniellucky válasza:
Én is egyedül szeretnék felkészülni a biosz emelt érettségire. Alapvetően tavaly érettségiztem és egy teljesen más irányba indultam el, ezért nem tudom melyik mozaikos biológia könyvekből kéne készülnöm. Tudomásom szerint van a 10-es, 11-es, 12-es biosz tankönyv, ez így összesen kb. 700 oldal. Illetve van a Biológia érettségizőknek I.-II., ami összesen 400 oldal. Elegendő lehet az utóbbi megoldás?
2016. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes a normál tankönyv, a 700 oldal, mert több a magyarázat így jobban meg lehet érteni, részletesebb. Az összefoglaló inkább csak ismétlésnek jó, de én a tankönyvekre esküszöm, hidd el megérik a plusz oldalak, mert sokkal hatékonyabb.
2016. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én idén érettségiztem..az összefoglaló önmagában nem elég! Arra jó, hogy érettségi előtt rövidebb idő alatt átfusd a dolgokat. Tanulj a mozaikos könyvekből:)
2016. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is egyedül készülök fel. Nem 1 ismerősöm készült már így és jutott be elsőre az orvosira. Szorgalom és kitartás mindenképp kell hozzá. Van egy facebook-os csoportunk, ahol segítünk egymásnak anyagokkal, könyvekkel és tapasztalatokat osztunk meg egymással. Ha gondoljátok csatlakozzatok!

"Biológia érettségizők csoportja"

"Kémia érettségizők csoportja"

2016. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bioszból egyedül 2 hónap alatt, munka mellett. 75 ℅ lett. Pont elég lett a gyógyszerészeti re. Mozaikos könyvet tanultam csak. Utolsót nem is vettem végig, talán a felét. Még is szívtam mert az volt az esszé, amit nem néztem még. Így kb az esszé 0 lett a többi meg jó. 3 hónap elég simán. Átvesz és 3 szor és kész. Kémiából még nyomod az ötösöm lesz kémiából feladatokat, még átveszed a mozaikos könyv3ket.
2016. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!