Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 éves vagyok,9 osztályom...

21 éves vagyok,9 osztályom van és cukrász szakmára szeretnék jelentkezni. lehetséges e nappali tagozaton igy megtanulnom a szakmát, vagy ha esetleg nem akkor ingyenes okj tanfolyammal?

Figyelt kérdés

2016. aug. 6. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nappalira már nem tudsz bejutni.. Mert 21 évesen már a felnőtt képzésre küldenek, és az esti tagozatos...

Én is cukrásznak tanultam ( bár én mondjuk nem fejeztem be) , de 19 évesen kezdtem, felnőtt képzésen, estin.. Ami annyit takar, hogy az első évben, heti 3 szor kellett bemenni. hétköznap volt a gyakorlat, volt szakmai rajz (de az csak kis ideig van) , meg van cukrász gyakorlat.. ezek mindig délután kezdődtek, 13 körül és estig volt. az elmélet szombatonként volt, reggeltől délutánig (bár mi mindig hamar végeztünk ,emrt rendesek voltak a tanárok és igyekeztek röviden megtartani az órákat... Viszont, mivel csak 2 éves és mivel heti 3szor volt csak suli, így elég tömör az egész, de annyira azért nem vészes, megtanulható.. a lényeg az, hogy nem szabad lemaradni, én mindig egyből megtanultam amit vettünk, így nem voltam lemaradva.. de voltak akik lusták voltak tanulni és így egy idő után már elvesztették a fonalat... főleg a számításoknál...

Félévkor van egy vizsga.. bár én azon már nem voltam , mert ez nem az én szakmám, ezért arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen a vizsga..

Az első év első felében még nincs rendes gyakorlat, mármint cukrászathoz még nem kell menni.. csak január után.. és az is meglesz adva ,hogy hány órának kell meglenni egy évben.. Szerintem estiben is jó, és ingyenes, ha még nincs szakmád. Bár én úgy tudom, hogy már 2 szakmát is meglehet csinálni ingyen.

Kapsz diákigazolványt.. szóval majdnem olyan mintha nappalin lennél, csak nem kell ennyit suliba menned és tudsz mellette még dolgozni is...

2016. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25 eves korig elso 2 szakma (okj) ingyenes. feltetel: etettsegi,de sajnos az neked nincs ugyhogy max valami fizetos tanfolyam johet szoba (szerintem).
2016. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!