Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én bankár szeretnék később...

Ha én bankár szeretnék később lenni, milyen középiskola tanácsos?

Figyelt kérdés

és a középiskola után fő iskola, vagy egyetem kell?

milyen szakok jönnek szóba ilyenkor? számvitel vagy még a közgászt olvastam



2016. aug. 9. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

"közgászt"

meg eleve, ez a kérdés... jó lesz neked egy targoncás tanfolyam, örülj, ha azt el tudod végezni. Bankár meg lehetsz a Monopolyban.

2016. aug. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima gimnáziumba menj, utána egyetem alapképzés, aztán mesterképzés.
2016. aug. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

A lehető legjobb gimnáziumok egyike, ha az egyetemet nem önköltségesen akarod elkezdeni.

A gazdasági szakok ponthatára az egekben..

Sima közgáz szaközepet semmiképpen sem.

Egyetemen meg Pénzügy és Számvitel de a többi is jó, mesterrel úgy is tudsz jobban szakosodni.

2016. aug. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy jo gimi,aztan kozgaz.
2016. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Citi bank "bankár" vagyok.


A bankár alatt pontosan mit értesz, mert itt az emberek végzetsége nagyon diverz a részleg függvényében? Én FX bankbefektetéseken vagyok elemző, tehát soha nem találkozom ügyfelekkel szerencsére. Médiaszakon végeztem gimit, és GM alapszakot, most pedig gazdasági elemző mestert csinálok. Úgy kerültem ide, hogy egy banknál töltöttem a kötelező szakmai gyakorlatomat lakossági befektetéseken 6 hónapot, ami úgy tűnik jó ajánlólevél volt, bár elég durva volt egy pályakezdőnek szerintem. Itt meggyőztem őket, és egy ajánlást is kaptam, de maradni nem akartam, mert Bogi néni pár százezre után rohangálni nem akartam már többet.



Tehát a lényeg: Ne marketing, HR, vagy turizmusos alapszakra menj. Azok is jók valamire, de nem ide. PSZ, GM, NG erre tökéletesek, talán az AK és gazdelemző is, vagyis biztos, csak én még nem találkoztam egyikkel sem. (tuti kihagytam szakokat, de majd kiegészítenek)

Fontos, hogy a gyakorlatodat egy banknál végezd, mert a bankoknak fontosabb a bankszakmai tapasztalat, mint a végzettség, mivel úgyis helyben fogod a munka 90%-át megtanulni.

További tapasztalat: Közgazdászt sok iskola képez, de csak kevésnek ér is valamit a diplomája. BCE, BGE, SZTE, PTE. Nálunk főleg ezekről vannak emberek. BME közgázról nagyon vegyeseket hallottam, egy ismerősöm volt onnan, ő nem volt itt sokáig, de azért, mert a munka nem tetszett neki.


Továbbá:

A számvitel az közgáz. A közgáz egy nagyobb kategória és azon belül van a számvitel.

Az alapszak főiskolai végzettségnek számít, a mester az egyeteminek, de fősulin is szerezhatsz mestert.

Ha megasabbra is szeretnél kerülni kell a mester. Részleg függő, de nálunk szeretik a biztosítási és pénzügyi matemetika Msc-t meg a PSZ MA-t, de a favorite az a CFA, könyvelésen az ACCA.


Bocs a hosszú kommentért, remélem segít majd. Ám szerintem középsuli alatt még 4-5 ször újra fogod gondolni, hogy mi legyél.

2016. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!