Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemekről tudnátok vélemény...

Egyetemekről tudnátok véleményeket írni?

Figyelt kérdés
Érdekelne pesti egyetemekről vélemény, mennyire nehéz bent maradni, szívesen jártok-e oda, milyenek az előadások.. Egyszóval minden ami egyetem. Olyanok véleményére is nagyon kíváncsi vagyok akik esetleg már lediplomáztak valahol..elhelyezkedés utána milyen volt stb. Írjátok meg kérlek azt is melyik egyetemre jártok! Én úgy néz ki a bge-re fogok járni, vélemények?
2016. aug. 16. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kérdésnek így nincs semmi értelme. Nem lehet öszehasonlítani például egy állatorvosi szakot egy asszírológiával vagy egy közgazdasági szakot egy iparművészetivel.


Én matek szakon végeztem, nem tartom különösebben nehéznek. Akinek viszont már a középszintű matek érettségi is kihívás, nyilván nem fog egyetérteni velem. De abban is teljesen biztos vagyok, hogy például egy jogász szakot sosem tudnék elvégezni.

2016. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

Nem csak egyetem, hanem kar és szakfüggő is a dolog.


Személyes és családi tapasztalataim szerint Budapesten (és egyúttal Magyarországon) a legjobb "nagy" egyetemek a következők:


--ELTE (TTK, BTK, ÁJK karok szakjait tekintve, de nem túl jó pl. a PPK)

--SE (ÁOK, FOK, GYK, de nem jó pl a ETK)

--SZIE (MKK, de nem jó pl GTK)

--BME (vegyész, villamos, gépész, építész képzései jók)

--BCE (közgáz és gazdtud képzései jók, de pl kertészeti kar nem jó)


Híresen jó pesti kisegyetemek (speciális szakegyetemek): CEU, LFZE, MKE, MOME, ORZSE, SZFE


Intézményszinten rossz (rosszhírű, gyenge, komolytalannak tartott) viszont az ÓE, BGE, PPKE, KGRE, NKE, MET, ANNYE, MCDC.

2016. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

A gondolatmeneted abszolút helytelen. A rossz nevű egyetemekhez tudtommal nem tartozik a BGE. Egyetemi tanár létemre belátásom van az itt végzett hallgatók munkai "életébe", és azt kell mondjam, a friss BGE-s diplomásokra egyenesen "vadásznak" a munkáltatók. A képzések meglehetősen gyakorlatorientáltak, ami (sajnos) nem mondható el minden magyar egyetemről! A BGE színvonalas képzést nyújt hallgatóinak. Az, hogy a Te véleményed nem egyezik ezzel, a Te dolgod. Egy kérdésem van. Ezek közül Te melyikre jártál? BGE-s voltál esetleg? Amennyiben nem, megkérnélek, hogy ne ilyen oldalakon kelts rossz hírnevet az egyetemnek. Ha valami problémád van az itt folyó oktatással, akkor kérlek írd le pontról pontra, értelmes érvekkel, magyarázattal mindazt, ami Téged arra késztetett, hogy leírd, a BGE a "rossz" nevű egyetemek listáját bővíti.


A kérdésre válaszolva azt tudnám mondani, hogy minden egyetemnek megvan az erőssége. Például a SOTE-n az orvosi míg a MOME-n a művészet esetleg a Corvinuson és a BGE-n a gazdaságtudományok. Mindenki magának dönti el, hogy mit választ.

2016. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!