Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Művészeti iskolába mik a...

Művészeti iskolába mik a követelmények?

Figyelt kérdés
Idén leszek 8. osztályos, és szeretném megpróbálni a művészetit. Mik a követelmények a felvételin? Kell vinni valamit? Milyen tanulmányi átlag a minimum? Aki esetleg már túlesett a felvételin, tudna mesélni róla? ><

2016. aug. 17. 17:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Felvételi követelmény pl, hogy legyenek saját rajzaid, és lássák benned a fantáziát, elszántságot, illetve nyilván a tehetséget. Igen, mindenképpen kell vinni egy saját mappát, hogy meg tudják nézni, amit fentebb írtam. Jó ha van egy 10-20 rajzod, grafit, szén akár, vagy toll, festmény, színes. De ha csak grafit, az is jó, én pl csak azt vittem, de ha látják, hogy sokoldalú vagy, annál jobb. Jó ha van egykét nagyobb méretű rajzod, nem csak A4, illetve normális rajzlapon legyen, ne nyomtatópapíron. Felvételire jó ha viszel magaddal rajzcuccokat, mert nem mindenhol adnak :) Engem kettes átlaggal vettek fel, most ez attól függ melyik suli, mennyire szigorú, de egy művészetin nem veszik annyira szigorúan a tanulmányt, mert nem arra specializálódik.

Nálunk a felvételin volt kettő rajzos feladat, egy csendélet, meg egy emberábrázolás élő modellről. Aztán pedig egy elbeszélgetés és mappa nézegetés. Szerintem ez minden műv. felvételin így zajlik. Ha kérdésed van, agy tényleg komolyan gondolod, akkor írj rám. Nagyon szívesen segítek a felkészülésben :)

2016. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!