Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónőhöz hasonló szakma?

Óvónőhöz hasonló szakma?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan szakmát, ami hasonló az óvónőjéhez, mint hogy nem kell korán kelnie, nem kell sokáig a munkahelyén lennie, hétvégén nem kell dolgoznia, persze tudom nagyon nagy a felelősség rajta. És mindig szükség van óvónőkre. Valami ilyen időbeosztású szakmát tudtok mondani, el függetlenítve az óvónőktől, csak egy példa volt. Előre köszönöm. :)

2016. aug. 22. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Óvodapedagógusnak nem kell korán kellnie? Hallottál már a nyitós műszakról, mert az bizony durván 5:45-ös munkakezdést jelent. Oké, hogy X időnként esik rád ez a műszak, de azért tud korán lenni az az idősáv...Egyébként meg a délelőttös műszak is általában reggel 7 órási kezdést kíván meg, maximum 7:30 és előtte azért valamennyivel korábban kell megérkezned, nem spiccen van a kezdési idő.

Nem kell sokáig bent lenni? 6,5 óra a kötött munkaidő - csoporton belüli idő és azon felül még általában 1,5 óra egyéb, amit általában ott töltesz el bent - adminisztráció, foglalkozásokra felkészülés, fogadóóra, szülői és mindenféle program - főleg, ha pl. Zöld Óvoda. Szóval én a reggeles műszakom után, ha 6:00-tól voltam elvileg 12:30-ig vagy 7:30-tól 14:00-ig akkor sem tudtam soha 15:00-nál hamarabb eljönni, de volt, hogy 15:30...és ezek átlagos hétköznapok voltak, nem volt se szülői, se semmi.

A hétvége meg sokszor szintén adminisztrálás - gyerekek fejlődési lapjai, foglalkozásokra készülés, dekoráció, stb.

Szóval ne ezzel példálózz, ha olyan időbeosztást kívánsz, amit írtál.Csak azért szóltam hozzá, mert úgy érzem, hogy nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal.

2016. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt én értem, de akkor kedves válaszoló félreértettél. Korán otthon van az ember általában szerintem 4 óra az még semmi. Az este 6-7 órához képest kifejezetten korán van, meg hát szerintem az a reggeli 7 órára bemenetel nem nagy dolog, az emberek többsége reggel 5kor már munkban van akár este 6-ig. Szerintem ez az óvónőség elég jó ehez képest. Na és mondjuk a szülői értekezletek. Szerintem az óvónő ha szereti az állását, a gyerekeket akkor nem számít az a plusz két óra, ami Hányszor is van egy évben?! Nagy felelősség van rajtuk. Az biztos. Meg az adminisztráció, istenem megértem egy idő után bele lehet fásulni, de végülis te választottad ezt. Kérlek legközelebb a kérdésemre válaszolj.
2016. aug. 22. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésedre nem tudok válaszolni. Én a tapasztalataimat írtam le a kérdésed melletti kommentedre reagálva, ami sajnos valótlannak bizonyult kedves kérdező. Egyébként nem ez alapján kell munkát választani, remélem ezt te is tudod, hiszen ez csak egy szegmense a dolgoknak...fontosabb, hogy érdekeljen is, amit csinálsz, mert akkor nem gáz az, hogy reggel 5-től este 6-ig csinálod. Igaz?
2016. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és minden második hét az délutános műszak - 17:00-18:00-ig, megint attól függ éppen zárós műszakod van-e vagy sem..az pedig kellően este tud lenni télen. Úgyhogy gondold kicsit újra a felvetésed, mert valóban nem reggel 5-től megy este 6-ig egyben, de lássuk be ritka az ilyen munkakör...
2016. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem tartom ritkának, persze a tehetősebbnek nem kell sokat dolgoznia..... Na mindegy. De akkor sem hosszú egyhuzamban. Később mész később jössz, korábban mész korábban jössz. Szerintem ez nem olyan rossz mint gondolod, de azért ezt os kell nézni. De én azt gondolom, hogyha Szerinted rossz ez az időbeosztás keress mást, de nem fogsz találni ennél olyan sokkal jobbat. Na mindegy, azért köszönöm kielégítő válaszod.
2016. aug. 22. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem rossz és köszönöm, de nem kértem a tanácsodat, mert én teljesen rendben vagyok azzal a területtel, ahol dolgozom:)

Csupán a múltbéli tapasztalataimat osztottam meg, mert sajnos sokan hajlamosak "lenézni" az óvodapedagógusokat, mert így könnyű, úgy könnyű, így nem kell sokat dolgozni, meg úgy...nem rád célzok most, ne értsd félre, csak szerettem volna a tévhiteket eloszlatni, amiket kiéreztem a kérdésedből.

Remélem más hasznosabb tanácsot tud majd adni és megtalálod a megfelelő utad!:)

2016. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem abszolút nem lenézésnek szántam, mivel engem kifejezetten érdekel ez a szakma, és nem rossz tanuló vagyok, hanem nagyon is jó. És tudom nagyon nagyon fontos hogy legyenek óvóők mert fontos a munkájuk.
2016. aug. 22. 21:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Meghát saját véleményem szerint elég jó munkaidejük van és nem kell megszakadni a munkában. Azért köszönöm válaszodat.
2016. aug. 22. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a munkahelyek 99%-nál nem kell olyan korán kelni, mint egy óvónőnek, nem kell napi 13 órát dolgozni, nem kell hétvégén dolgozni és jobban is fizet, mint az óvónő.


De óvónőhöz hasonló pl a tanító.

2016. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tanár?

Időbeosztás alapján szerintem abszolút nekik a legjobb. Megtartanak átlagban napi 3-4 órát, és ennyi. Persze osztályfőnökként ott vannak itt is a szülői értekezletek pl. Meg azért nagyon nem mindenki való tanárnak, elég stresszes tud lenni. + otthon dolgozatok kijavítása, órára való felkészülés.

2016. aug. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!