Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia, kémia érettség...

Emelt biológia, kémia érettségire elég szerintetek ezekből a könyvekből felkészülni?

Figyelt kérdés

Bioszra mozaikos sorozatom van 10-11-12.-es tankönyvek plusz meg van a szerényi féle 1-2 kötet szintén mozaikos és van a nagy zöld feladatgyűjteményem.

Kémiára is mozaikos könyvem van a 11-12 tankönyv,villányitól a kémia a kétszintű érettségire és az ötösöm lesz kémiából példatár.

Szerintetek ezekből elég felkészülni emelt érettségire hogy mind2ből 80% vagy felettit írjak érettségit? Fogorvosi lenne a cél.

Még annyi h egymagam tanulnám meg az anyagokat.

Köszi előre is!



2016. júl. 5. 23:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ezekből tanultam, lényegében egyedül, és fel fognak venni. Szóval szerintem elég. Amit még ajánlok, az a Nagy Etele-féle jegyzet, ami ugyan nem tökéletes, de áttekintésnek jó, én közvetlen a vizsga előtti napokban azt néztem át ismétlésként. Továbbá ha még egyszer neki kellene látnom, akkor a Nagy Etele-féle biológia jegyzethez hasonlóan a kémia elmélet követelményrendszer szerinti pontjait is kidolgoznám, hogy jobban lássam, mi az, ami tételesen benne vagy a követelményrendszerben, és mi az, amit a könyv azon kívül tartalmaz.

Ja, és ne feledkezz meg az emelt szintű kísérletekről sem. Ha lesz rá lehetőséged, keress egy tanfolyamot, ahol elvégezheted őket személyesen is (én voltam egy ilyenen, pár ezer forint volt, nem nagy kiadás, és a hasznossága mellett még élvezetes is volt:)). A kísérleteket már az írásbelire nézd át alaposan, hiszen az írásbalin is van kísérletelemzés, ezért jól jöhetnek a kísérletek alapján tanultak. A kísérletekhez több gimi is készített segédanyagot, könnyen találhatsz több verziót is a neten.

2016. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!