Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen munkarendben jobb az...

Milyen munkarendben jobb az egyetemen tanulni? Nappalis vagy levelezős hallgatóként?

Figyelt kérdés

Idén kezdem a 12. osztályt, a nyarat is végig tanultam, és idén is tanulni fogok.

Több szak is érdekel, azonban nem tudom melyik lenne a jobb, a nappali vagy a levelező?

Mindenképp szeretnék dolgozni, ami levelező mellett könnyebb lenne, mert akkor csak péntek-szombaton van oktatás (úgy tudom), azonban azt mondják, hogy nappalin jobban elolszlik a tananyag, akkor viszont még órák után mehetek dolgozni, és úgy kevesebb időm jut tanulni. Na meg ugye akkor költöznöm kellene itthonról, ami azért nem kevés pénz lenne (kolis semmiképp nem szeretnék lenni).

Vagy rosszul látom a dolgokat? Fogalmam sincs, olyanok válaszára lennék kíváncsi, aki már tapasztalt ilyen téren.

18/L



2016. aug. 23. 14:43
 1/5 whyhwy válasza:

Szerintem jobb, ha nappalin kezdesz el tanulni.

A levelező inkább az idősebb korosztálynak jó :) Szóval akiknek tényleg nem fér bele az idejükbe a napi bejárás a munka miatt.

A szaktól is függ, hogy hogyan fogsz rá érni dolgozni. Az első félév/1 év mindenhol húzós, akkor nem nagyon ajánlanám, hogy dolgozz (de ha megvan hozzá a motiváció és a kitartás, miért ne?).

De ha mindenképp dolgozni akarsz, nyugodtan kereshetsz majd gyakornoki állásokat, ami nagyjából passzol a tanult szakodhoz. Ezekre is általában nappalis hallgatókat keresnek, viszont részmunkaidősek, és nem rossz a bérezésük sem^^

2016. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem a levelező volt tervben a "kényelem" és a munka miatt, de most kicsit elbizonytalanodtam.

Köszönöm a válaszod, még jöhetnek! :)

2016. aug. 23. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A nappali sokkal jobb, hatékonyabb, nyugalmasabb, kényelmesebb, mindenhez sokkal több segítséget kapsz.
2016. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyre inkább a nappali felé húzok...:)

De várok még érveket! :)

2016. dec. 29. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az a lényeg, hogy dolgozhass, két dolgot mérlegelj: -diákmunkát szeretnél vagy "normál" munkahelyet. Ha diákmunkát, akkor muszáj nappalira, mert ott feltétel a nappali hallgatói jogviszony. Ha simán dolgoznál, akkor viszont nem biztos, hogy elengednek a munkahelyről minden pénteken.Szabadságod ugyanis a te korodban évi húsz nap.
2017. márc. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!