Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így átsorolhatnak államira?

Így átsorolhatnak államira?

Figyelt kérdés

Abszolvált vagyok egy alapszakon, és most kezdek egy másikat, levelezőn. Bár bőven elég pontszámom lenne az államilag finanszírozott képzéshez, költségtérítésesen fogok tanulni, mert azt az információt kaptam, hogy azonos szinten csak egy diploma lehet ingyenes.


Megtudtam azonban, hogy az új törvény értelmében már lehet két alapképzést is államin végezni. (Esetemben e második képzésnek kb. a felét végezhetném ingyenesen.)


Lehetséges-e levelezősként, hogy ha jó eredményeim lesznek, átsorolnak félévkor államira, majd később, amikor elfogy a még meglévő ingyenes félévem, visszasorolnak költségtérítésesre? Tehát költségtérítésesként kezdem, államisként folytatom, és költségtérítésesként fejezem be?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. aug. 24. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Félévkor nem nagyon szoktak átsorolni senkit. Csak a tavaszi félév után, a vizsgaidőszak után van átsorolás. De csak a két féléves tanulmányi eredményed számít az esetleges átsoroláshoz, hogy a legjobb mutatóid legyenek, meg valaki kiessen az államisról, hogy a helyére fel tudjanak venni. Biztosabb, ha februárban újra felvételizel, szeptemberben beiratkozol és elfogadtatod az eddigi kreditjeidet, tárgyaidat, amiket teljesítettél. Tehát a két félévet lenyomod fizetősön, azt újra felvételi miatt államin folytatod, kredit elismertetéssel, azt ha letelik a 12 államis féléved összesen az eddigiekkel, akkor automatikusan megint visszasorolnak költségtérítésesre. Aztán ha a nyáron majd értesítenek, hogy átsoroltak államisra, akkor legfeljebb nem mész el beiratkozni az új felvétel alapján és az akkor olyan, mintha nem is jelentkeztél volna. Ha meg nem raknak át államisra, akkor elmész beiratkozni az új felvételi alapján.
2016. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!