Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az egyiptológia szak?...

Milyen az egyiptológia szak? Milyen nehéz bekerülni, illetve bent maradni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdem gimnáziumban a 11. osztályt. Négy-öt éves korom óta vagyok benne biztos, hogy egyiptológus szeretnék lenni. Pontosabban egyiptológiát szeretnék tanítani felsőoktatásban, de odáig még nagyon hosszú az út.

Lassan eljön az ideje annak, hogy komolyabban is elgondolkozzak a továbbtanulás lehetőségein. Valószínűleg elsőnek az ELTE BTK egyiptológia szakát fogom megjelölni, másodiknak pedig egy német egyetemet Tübingenben, szintén egyiptológia felé orientálódva. 1.5 évig éltem kint Németországban és ott is tanultam, így nem tántoríthat el ez sem.

Általános iskolában kitűnő tanuló voltam. Kilencedik osztályban fizikából és matematikából, tizedikben pedig matematikából lettem év végén négyes. Sajnos egészségügyi problémák állnak emögött, hiszem 495 óra hiányzást halmoztam fel mindkét évben.

Tizedik év végén német nyelvből előrehozott érettségit tettem, ami (a hiányzások végett) 93%-os lett. Tervezem a felsőfokú nyelvvizsgát még az idei évben. Továbbá beszélek franciául és angolul is, az arab nyelvet pedig alapvető kommunikációs szinten ismerem.

Történelemből sok országos versenyen vettem részt, melyeken többnyire első és második helyezést értem el.

Az lenne a kérdésem, hogy egyiptológiára (államilag finanszírozott képzésre) mennyire nehéz bekerülni? Mennyire nehéz helytállni? Mi az, aminek még az egyetem elkezdése előtt érdemes utánanézni? Milyen esélyekkel indulok?

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 25. 13:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
15%

Ne haragudj, de muszáj okoskodnom egy kicsit. :D

Nem hiányzások végett, hanem hiányzások miatt -> ebbe a mondatba okhatározó kell, nem pedig célhatározó, nagyon rühellem, mikor valaki keveri ezt a kettőt, vagy azt hiszi, hogy a "végett" szebb, mint a miatt.

Egyébként 4 évesen már tudtad, hogy az egyetemen van ilyen szak? Durva :D


-okoskodás vége-


Be fogsz kerülni, nyilvánvalóan, emiatt kár félni. Viszont a helyedben én inkább másfelé terelődnék, nem hiszem, hogy ezzel nagyon helyt tudsz majd állni az életben. Vagy legalább legyen egy B terved is.

2016. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a végett és a miatt különbségével, gyakran én is felháborodok ezen a hibán és most mégis én követtem el :) Nyilvánvalóan figyelmetlen voltam. Abszolút nem okoskodás, hanem észrevétel.

B-tervem, C-tervem, sőt még D-tervem is van!

Tolmács mindenképpen leszek az egyiptológia mellett (ha ott fent is úgy akarják). Valamint gondolkodtam még a pszichológián, esetleg az orvosin. Ahhoz viszont biológia/kémia érettségi is kellene, szóval egyelőre csak vészhelyzeti megoldás :)

2016. szept. 1. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!