Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem indul matek fakultáció,...

Nem indul matek fakultáció, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma kiderült, hogy nem indul matek fakultáció ebben az évben, mert nincs tanár... -,-'


Én pedig két év múlva fizika alapszakra szeretnék jelentkezni...


Úgy gondoltam, hogy emelt fizikát teszek és egy 90% feletti matek közepet...


DE nem indul matek fakt, azt ígérték, hogy jövőre lesznek plusz órák, de 1 év alatt nem lehet megtanulni azt, amit amúgy 2 év alatt is nehéz...


Ráadásul a fizika fakt is egybevonva lesz a végzősökkel.


Szerintetek, jó ez így vagy menjek át más suliba?


És még valami... jelenleg az sem biztos, hogy fizikából felkészítenek emeltre, mivel ebben a suliban nem szokott gyakorlatilag senki sem emelt fizika érettségit tenni, mindenki emelt matekot és közép fizikát szokott (aki mérnöki pályára készül vagy valamilyen reál irányba)


mert gondolom ha nem, akkor kénytelen leszek tovább állni...


Előre is köszönöm a válaszokat/tanácsokat!



2016. szept. 1. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy sulit váltasz.

Vagy ha van rá lehetőség, egy másik suliba átjársz "vendégdiáknak" a faktra.

Vagy magánúton oldod meg a felvételire való készülést, akár előkészítő tanfolyam, akár magánórák formájában.

2016. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magántanár is fel tud készíteni, sőt még hatékonyabban, mimt a fakt. A hátránya, hogy fizetni kell Neki. De szerintem megéri, ha jó a tanár, hisz mégis csak a jövődről van szó.
2016. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, de nincs rá pénzünk...
2016. szept. 1. 20:21
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez nem lehetséges, az iskolának KÖTELESSÉGE biztosítani a fakultációt. Ha másképp nem, akkor egy másik iskolával kooperálva.

És mi az, hogy nincs tanár?

Melyik iskola ez?

A szülők miért nem balhéznak?

2016. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dq ***** válasza:
Igen, menj át másik suliba, legalább a fakultáció erejéig, ha van a közelben olyan iskola, ahol tartanak, és beférsz. Ha nincs, akkor teljesen.
2016. szept. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a szülők nagyon fel vannak háborodva, hiszen mi lesz így a mérnöki pályával stb. és nagyon igazuk van, mi is így vagyunk vele... azt mondták, hogy még tegnap(szept. 1.) délután átbeszélik még egyszer.

Egyszerűen kerestek matek tanárt, de senki nem jelentkezett és a mostani tanároknak nincs szabad órájuk...

2016. szept. 2. 05:59
 7/9 A kérdező kommentje:

kisebb városi gimnázium, mikor idejöttem még jó volt a híre és tényleg jó volt(unokatesó 2 éve végzett és ő neki még jó volt)

200-300 diákkal

2016. szept. 2. 06:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Az mondjuk tényleg igaz, hogy sok betöltetlen matek tanár állás van. Én is tanítok egy suliban, és volt olyan év, amikor nem jelentkezett senki egy matekos állásra.


Ilyenkor nem tudom, mi a megoldás.

A fizikát megoldották, levették az óraszámokat, hogy ne kelljen annyi tanár. Lehet, hogy a matekkal is ez lesz, mert az világos, hogy ilyenekre több pénzt nem fog adni a kormányzat.

2016. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

megkérdeztem, hogy akkor fizika emelt érettségit tehetnéke-e, de erre azt mondta az egyik tanár, hogy az túl nehéz...


Még beszélek a másikkal is, de nem tudom mi lesz így :(

2016. szept. 2. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!