Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia/biosz érettségin...

Emelt kémia/biosz érettségin nehéz elérni a 80%-ot? Hogyan készüljek?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, ezt a nehézségi szintet szerintem mindenki magának tudja felállítani , viszonylag szubjektív kinek mi, nekem pl- az emelt biológia nehéz volt és nem is lett meg a 80% - igaz én 8 hónap alatt készültem fel, úgy hogy előtte nem tanultam biológiát. A kémiáról nem tudok véleményt írni, azt én is most kezdem el tanulni , de az előző évi érettségiket megnézve , nagyon nehéz szerintem még a 70%-ot elérni is. De ez egyénfüggő, ki mennyi időt tud szánni a tanulásra és mennyire érti meg az anyagot.

Készülni amit tudok ajánlani : ( hangosan olvass és tanulj - amit elolvastál fejezetet azt próbáld meg magadnak visszamondani - ha csak 3 sor az a rész és nem egy oldal akkor azt a 3 sort is mond vissza ) nekem ez sokat segített, később nagyon ráéreztem erre és már az összefüggéseket is kapásból össze tudtam rakni magamnak!

Húzd alá a kulcsszavakat magadnak! Lényeges , mert ha majd erettsegi előtt vissza keresel valamit, akkor nem kell annyit keresned a sorok között.

Könyvek ; biológia / mozaik 11-12 ( én a 10.-est is ajánlom )

Szerenyi nagy biológia könyvek ( egyetemi szintű de hasznos I.-II. kötet egyaránt , valamint nekem megvan a kiegészítő fejezetek a biológia érettségihez című könyv is , ebben is van amit nagyon egyetemi szinten ír le és elsőre nem biztos , hogy megérted, de továbbtanuláshoz szerintem nagyon hasznos!

Kémia : Villányi ötösöm lesz példatár , mozaik 11-12 / nekem a 10.-es is sokat segített most az alapokban eddig / :) Sok sikert a felkészüléshez és az érettségihez is :) !

2016. szept. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy ha eljutottál egy bizonyos szintig , akkor érdemes az előző évek összes érettségi feladatait megoldani, még középszinten is hasznos ha megoldasz párat :)
2016. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
most kezdek ápolóin, 3 év mulva mennek tovabb, es ezert erdekelne. ezzel a szakkal könnyebben lehet majd tanulni az erettsegikre?:)
2016. szept. 3. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ápolói szakiranyon vagy bármelyik hasonló szakon maximum az ember anatómiája és esetleg alap kémiát tanulnak a hallgatók ez pedig bár néha majd soknak tűnik de még kevés a 80%-hoz, ugyanis ott nem tanultok növény és állattant , Ökológiát stb... Kémiát sem olyan szinten, mint egy emelt kémiás aki 80+ %-ra érettségizett , de azért biztosan valamivel könnyebben fog menni, legalábbis a tanulás mindenképpen ;)
2016. szept. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen erre gondoltam, hogy könnyebben tanulnék mert belerázódok :)
2016. szept. 3. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebből azt vontam le, hogy orvos szeretnél majd lenni? :)
2016. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen! :) 420 pontom lenne így

de ha az nem jön össze akkor mentőstiszt :)

2016. szept. 3. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő szép szakma, hajrá és kitartást :)
2016. szept. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. szept. 4. 11:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikerült bejutni valamelyikre? 😊
2018. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!