Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak majd a kémia mellé?

Mit válasszak majd a kémia mellé?

Figyelt kérdés
Vegyészre gondoltam vagy vegyészmérnökre, de nem tudom, hogy most bioszt, fizikát vagy matekot vegyek-e fel.

2016. szept. 3. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Matek!
2016. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg legyél jó angolból és tanulj programozni.
2016. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha matekbol nem vagyok egy langelme?
2016. szept. 3. 21:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Amugy az angollal nincsenek gondjaim.
2016. szept. 3. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Annál inkább :D Amúgy ez olyan kicsit, hogy ha foglalkozol vele rendszeresen elmélyülten, akkor az agyad azért ráfog állítani egy csomó idegsejtet a problémára és egy idő után jobb lesz. Meg ezzel tényleg fejleszted a gondolkodásodat. De azért neked kell érezned a határaidat. De a matek az baromi jó. Csak vedd nagyon komolyan és ne add fel ha nem megy hanem rendszeresen újra és újra vissza. Az biztos, hogy magadhoz képest sokat fogsz fejlődni.


Amúgy, ha jó vagy angolból és szeretsz tanulni itt találsz nagyon klassz dolgokat, és az is jó, hogy van felirat a videókhoz. Nekem pl az angolom beszéd értésem rengeteget fejlődött ezektől a kurzusoktól:

coursera.org

pl kezdheted ezzel, szerintem rohadt jó:

[link]

2016. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a linket :D sok hasznosat latok benne. Es szted ha gyogyszeresznek megyek? Oda akk inkabb biosz kell nem?
2016. szept. 3. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Én akkor már a bioszt választanáma helyedben. De kinek ez megy jobban - meg szereti persze - kinek pedig más. Hisz ott van például a biokémia, ami egy merően izgalmas határtudomány a biosz és kémia között - megjegyezvén: főleg kémiával :D - nekem egyik kedvenc területem is egyben.

A szerves kémia jó része pedig előkerül biokémiánál. :)


Ha viszont vegyészmérnökről beszélünk, akkor ahhoz több matematikai, fizikai ismeretre lesz szükséged, így megfontolandó a többi tárgy is.


HA gyógyszerész, akkor az már félig orvos tulajdonképpen és ott van hatástan nevű tárgy ahol igencsak erősen a biosz is érvényesül. ;)

2016. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!