Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érek valamit a biológiával/zoo...

Érek valamit a biológiával/zoológiával? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem biológia szakra. Eddig is tudtam, hogy nem egy agyonfizetett szakma ez, de most nagyon elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban.

A természetért , az állatokért élek halok, semmi más nem érdekel, semmilyen műszaki jellegű képzés.

Úgy gondoltam, hogy milyen jó lesz, elvégzem az alapképzést, majd egy mester szakot és azzal foglalkozhatok amit szeretek, viszont a rengeteg böngészgetés és tájékozódás után egyre inkább nem látom semmi értelmét 5-8 évet azért tanulni, hogy jobb esetben 180.000-ért elhelyezkedjek valahol.

Ennyi erővel kimehetnék külföldre is akármilyen munkát végezni, hiszen akkor is legalább a dupláját megkeresem.

Most egy cégnél dolgozom, viszonylag jól keresek, de ez a munka csak átmeneti, azért jöttem ide, mert így levelezőn meg tudom csinálni az alap diplomámat.

Nézegettem más szakokat is, vadgazda, erdészmérnök, de szintén azt írják, kihalásos alapon megy az egész.

Szerintetek hagyjam a bioszt és így a zoológiát és mondjuk menjek erdészmérnökire? Azzal többre vinném? Nem akarok sokat, ha 200-at megkeresek plussz mellette itthon tevékenykedek nekem már megfelel, de még ez is nagyon lehetetlennek tűnik.

A tanári pálya mindig érdekelt, de az ottani fizetések sem éppen rózsásak. Kérem, aki egy kicsit tudna ilyen témában segíteni, az ossza meg a véleményét, mit ajánlotok, mit csináljak?

Ha esetleg a tanári mellett kötnék ki, akkor bioszról át lehet valahogy csúszásmentesen menni a pedagógiára? Mondjuk biosz-földrajz vagy hasonló..

Köszönöm a válaszokat.


2016. szept. 5. 17:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!