Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanuló szeretnék lenni,...

Aix kérdése:

Magántanuló szeretnék lenni, hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés

Sosem tudtam beilleszkedni sehova, most sulit váltottam és itt sem jobb a helyzet. Most vagyok 8. osztályos, de az az igazság hogy már félek is közéjük menni, erősen gondolkozom a magántanulón. Egyedül jobban tudok tanulni mint az osztállyal. Van 3-4 barátom de itt is lenéznek, beszólnak. Eléggé rosszul viselem a beszólásokat az utóbbi időben, hiszen azért jöttem át hogy ne piszkáljon senki, de itt is hasonló a helyzet. Tudom hogy mindenhol vannak ilyen emberek de azt már nemtudom elhinni hogy mindig én legyek a kiszemelt és ez természetes legyen.. A szüleim nem akarják engedni a magántanulóságot, de szerintem az lenne a legjobb. Mivel tudnám meggyőzni a szüleimet? Tényleg nem lenne rossz...

(Sértő kommentek kíméljetek xd)


2016. szept. 6. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézz magadba, hogy miért nem tudtál beilleszkedni! Vannak-e olyan rossz szokásaid, higiéniai problémád, ami miatt kipécéztek az eddigi iskoláidban? Próbálj meg azokon változtatni! Magántanulónak lenni drága, mert több magántanárt kell fogadnia hozzád a szüleidnek. A magántanár nem fér hozzá annyi szemléltető eszközhöz, mint egy rendes iskolai tanár.


Végül, talán ez a legfontosabb:

Ha elvégzed az iskoláidat, akárhová mész dolgozni, közösségben leszel. Meg kell tanulnod rendes időre a munkahelyedre megérkezni, a megkívánt józan és tiszta állapotban és öltözetben. Meg kell tanulnod a közösséget elviselni, és a kollégáiddal együtt dolgozni, és munka közi szüneteket baj nélkül eltölteni.

2016. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Ne várj ilyen mély dolgokat a gyerekektől.

Lehet a kérdezőnek van valamilyen külső tulajdonsága ami miatt cikizik, vagy szimplán csendes. Ez már bőven elég arra, hogy cikizzék.


Amúgy abban igaza van az elsőnek, hogy megkell tanulj beilleszkedni.

2016. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazándiból itt próbáltam nyitott lenni, higiénia problemjaim nincsenek, nem is voltak. Vannak olyanok akik szimplán nem ismernek és beszólnak, pl a másik évfolyam osztály. Igen, ez miattam van, mivel mindig a "lúzer" szerepkörbe vagyok sorolva. Magamba nézek, mivel próbálok nekik megfelelni, de sose megy.
2016. szept. 6. 18:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Való igaz hogy már nem is szeretek társaságba lenni mivel annyit bántottak testileg és lelkileg is a másik iskolában. Nem vagyok valami hangon típus, inkább csendes. Bár itt próbálok beszélgetni, de mindig engem péciznek ki. Ezért lenne sokkal jobb magántanulónak lennem, így tanulni is néha alig tudok, mivel az eszem ezen jár hogy kiközösítenek. Tudom hogy minden hova be kell tudjak majd illeszkedni, munkahely meg ehhez hasonlók, de majd sűrűbben fogok menni emberek közé, próbálkozni fogok. De ez úgy sem menne ha elmennék folyton egy olyan helyre (itt most az iskolára gondolok) ahol esélyt sem adnak arra hogy megnyíljak, beszélgessek velük.
2016. szept. 6. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!