Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Info vagy fizika faktra kéne...

Info vagy fizika faktra kéne inkább mennem, ha alkalmazott matematikus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Alkalmazott matematikára szeretnék menni az ELTEre, melynek követelményei az emelt matek illetve érettségi biosz/kémia/fizika/infoból. A kémia, biosz nálam alapból kiesik, a kérdésem pedig az, hogy melyikre van inkább szükség alkalmazott matekra: infó vagy fizika?

2016. szept. 14. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondtanám, ha tudsz, mindkettőre..


De ha nem tudsz, akkor sztem fizika valamivel jobb döntés lehet.. TTK-sként nem biztos, hogy találkozol majd a fizikával, de középiskolában addig is legalább fejleszti a matematikai személeted.. Az infós részeket meg majd úgyis megtanítják az alapoktól kezdve, nem leszel lemaradásban.

(BME infós vagyok és szemeztem a matek szakkal, ismerem az ELTE matek tematikáit)

2016. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:
100%

Fizikával 3 vagy 5 év alatt egy percet sem fogsz találkozni (na jó, analízis 4-ből előjön pár gyakorlati példa), ellenben lesz kötelező programozás és matematikai szoftverek használata, mellette sok kötelezően választható programozás.

Szeritnem a fizika fakt egy rendkívül hasznos dolog, de nem segíti az alkalmazott matek szak elvégzését. Ellenben minél korábban kezded a progrmaozást, annál jobb.

2016. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kisboltos ***** válasza:
infónak akkor van értelme, ha programozást is tanultok. az office tök haszontalan egyetemi szempontból.
2016. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!