Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi esélye van egy közel...

Mennyi esélye van egy közel 40 éves nőnek belevágni egyetemi képzésbe, majd külföldön abban a szakmában dolgozni? Mennyire veszik az ilyet komolyan?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 40, 30 leszek, csak az a problémám, hogy most jött el az a pont, amikor ráébredtem mekkora hulye vagyok, hogy elpazaroltam éveket.. Tanultam egészségügyi fősulin, de abbahagytan egy családi ügy miatt. Sajnos később sem fejeztem be. Most pedig azon agyalok, hogy belevágok újra az ápoló szakba. Csakhogy kevés a pintom, ahhoz, hogy felvegyenek. Ezért megakarok csinálni egy emelt biosz érettségit (ennek megtanulása is idő munka mellett), közben nyelvvizsga is kellene (angol, amit eddig nem tanultam komolyan), ez kb. 1-1,5 mire egy középfok meglenne. Így összejön a pont (ha addig nem emelnek :D). Az egyetemi idő 4 év, szóval 36 leszek, amikor végzem. :) Érdemes még belevágni, vagy túl késő egy szakmát elkezdeni tanulni (újra)?

2016. okt. 3. 22:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom pár betűt elírtam, ezért bocsi! :)
2016. okt. 3. 22:15
 2/4 A kérdező kommentje:
Na, meg a nagy kérdés, hogy melyik országba érdemes emigrálni? :) többre is gondoltam, de azokhoz már nem elég csak az angol nyelv :)
2016. okt. 3. 22:17
 3/4 E1992 ***** válasza:
Én gyógyszerészhallgató vagyok, és nem egy olyan évfolyamtársam van, aki 40 feletti. Sztem nem az a lényeg, hogy ki hány évesen szerzi meg a diplomát,hanem az,hogy hány évig és hol tud majd vele elhelyezkedni. Úgyhogy hajrá! :)
2016. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Hogy hogyan tudod eladni magad nagyban függ attól is, hogy te mit gondolsz saját magadról. Útközben ezen is dolgozz még! És tanulj! Sokat! :) Sok sikert! (N32 - egyetemista ;)
2016. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!