Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érné meg jobban tanulni?

Minek érné meg jobban tanulni?

Figyelt kérdés

A német nemzetiségű óvónőn gondolkozom az Eltén, a másik amit el tudnék képzelni a turizmus és vendéglátás a Corvinuson vagy az Eltén.

Melyik szak éri meg jobban szerintetek, ha mindkettőt ugyanolyan szívesen csinálnám?



2016. okt. 5. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

az ilyen kérdéseket már csak azért utálom, mert mindenkinek más a preferenciája azzal kapcsolatban, hogy mi jár számára nagyobb hasznossággal...



mit értesz az alatt, hogy valami "megéri"?

- társadalmilag hasznos szeretnél lenni?

- örömöd leled benne, ha hatással lehetsz a jövő generációjára?

- csillogó mosollyal rendelkező gyerekek elismerése fontos számodra?

- pénzt szeretnél keresni?

- tuti munkát szeretnél, vagy inkább esélyt arra, hogy kapcsolataidon keresztül hirtelen meggazdagodhass?


Mindenkinek mások az igényei.

Én a helyedben társadalmi szempontból is hasznos munkát végeznék: óvónő.

Válaszom során viszont más kritériumokat nem vettem számításba.

2016. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, hülyén tettem fel a kérdést.

Igen, fontos számomra, hogy hasznos munkát végezzek, emellett szeretnék annyit keresni, hogy kényelmesen meg tudjak élni, és ne minden időmet a munka töltse ki, emellett a szakmám megbecsültsége se lenne utolsó szempont.

2016. okt. 5. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ezen a kettőn gondolkozom!
2016. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

corvinusra járok de nem turizmusra.

viszont az első 3 félévben vannak közös tárgyak.

Viszont az nem elhanyagolandó, hogy a turizmus első 3 féléve kemény közgazdaságtan. Szóval ez két teljesen más kompetenciát igénylő szak


Érdemes összehasonlítanod az operatív tanterveket, ebben le vannak írva a tárgyak.


itt a corvinus G karának összes operatív tanterve, a turizumusé is:

[link]


Szivesen bármilyen kérdésedre :)

2016. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!