Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerű vagy látványos honlap?

Egyszerű vagy látványos honlap?

Figyelt kérdés

Felsővezetőknek és ügyvezetőknek készült japán nyelvoktatás. A honlapját 990%-ban azstali PC-ről nézik. Visszafogott üzletemberekről van szó, akik amolyan iphone és BMW megközelítésűek.


A kérdés az, hogy az üzletembereknek dinamikus, gyünyörű wordpress oldal kell VAGY visszafogott html4.1 oldal a megfelelőbb, ahol inkább a szöveg a lényeg, mintsem a háttérképek (a honlapon).



2016. okt. 17. 09:48
 1/5 BiTOPro97 ***** válasza:

Az ott ~99% kart lenni?


Egyik sem, nem értem, hogy nem egy japánt bíztak meg a feladattal. Amúgy végzett tervezőgrafikus vagyok.


[link] - kező lapnak példa, amúgy a legviccesebb, hogy a japánok a vezetők is nem utálják, hanem szeretik a reklámokat. - jó itt prémium termékekre gondolok.


Tiszta színek kék, fehér és arany, plusz árnyalatok. - de amit még én tudok azt is több oldal lenne leírni, pedig én csak futólag foglalkoztam a témával. Észak-amerikai, kelet-ázsiai és európai viszonyok összehasonlítása kapcsán.

2016. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BiTOPro97 ***** válasza:
javítás: akart
2016. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ, de sajnos nem egyértelmű. A "faltól-falig", azaz a teljes monitort kitöltő design kell az ügyvezetőknek VAGY elég a leírás és videó, akár egy statikus html oldalban (ami nem mobiloptimalizált)?
2016. okt. 17. 17:18
 4/5 BiTOPro97 ***** válasza:

Na azt nem is írtad, hogy van videó, na ott fontos az bevezető oldal. Jó mondjuk japánban igen komoly sávszélesség van, mégis úgy néznek ki az oldalak adat mennyiségben sokszor, mintha fekete afrikaiak lennének, és csak GPRS lenne.


A faltól-falig illetlenség, és szegénységet is tükröz. Erre jó az oldal amit belinkeltem. A videó beágyazása pedig L alakú szövegkörnyezetbe ajánlott. És bevezető után, és befejezéssel. Szeretik a vonalas elválasztást, bár itt az nem játszik be. Amúgy újabban szeretik a bővüléssel megnyíló ablakokat, náluk ez volt a fejlődés. Esetleges opciókat így érdemes beilleszteni.


A szerkesztésnek ezernyi helyi szabálya van amúgy. - durva feladat, egy nem japánnak.

2016. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha ellenben Magyarországon magyaroknak szeretnénk más jellegű oldalt például gitároktatásról szólót és a felvelőközeg azonos, akkor szintén ezek a szabályok az adottak?


Az kolégám a munkahelyemen wordpresst ajánlott avada sablonnal, ahol pont monitorszéles design a menő, de nem tudom, hogy a hazaiaknak ez VAGY INKÁBB a statikus html4.1 az, ami a jobb, mert egyszerűbb.


Blog is volna az oldalon, de azt könnyű kezelni, gyors, kisméretű, de nem mobilra optimalizált. Ha elromlik, könnyű javítani. És olcsó is.


Ha a html mellett voksolsz, indokold meg kérlek, hogy miért. A HTML5-ben már van mobiloptimalizáltság, de azokról nem láttam sok tanulni valót, pedig az a köztes megoldás, hiszen jól néz ki mobilon is, törhetetlen és mindent egykézben tarthatnék.


Tehát wordpress és avada (és egy csomó gond és kiadás ezzel) vagy html 4.1 vagy html 5?

2016. okt. 17. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!