Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Média és kommunikációs szak...

Média és kommunikációs szak szempontjából a Metropolitán a jobb vagy az ELTE? Nyitott vagyok más egyetemekre is magyarországon belül. (A büfé szakos kommentektől kérlek kíméljetek. )

Figyelt kérdés
Azért ELTE és Metropolitán,mivel az osztályfőnököm ezt a kettőt ajánlotta,de más egyetemekre is nyitott vagyok.11-es erdélyi tanuló vagyok és nem tudok dönteni.Szívem szerint Dániába mennék,de nem akarok annyira messze lenni a családomtól és a barátoktól.
2016. okt. 20. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Komolyan, kinek fordul meg a fejében, hogy a Metropolitn "egyetemre" menjen?

Kb. minden másik intézmény jobb nála.

2016. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Ha mar haszontalansagot akarsz tanulni, azt legalabb ne haszontalan helyeken tanuld. Ha van lehetoseged, akkor mindenkepp Daniaban tanulj. Metropolitan... hat, a szamar nem lesz lo attol meg, hogy felszerszamozzak.
2016. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

# 1


Te miről beszélsz? Kivágtak onnan, és itt fejted ki a dühödet?


A kérdezőnek mondanám, hogy az ELTE elismertebb természetesen, de egyáltalán nem jobb minden egyetem a Metropolitannal, ha esetleg oda lesz meg a pontod, csak nézd meg a felsőoktatási rangsort:


kommunikáció és médiatudomány alapszakos rangsor:


1. ELTE

2. BCE

3. BME

4. SZTE

5. KRE

6. PPKE

7. BGE

8. DE

9. METU

10. EKE

11. PTE

12. SZIE

13. NYE

14. DE

15. DRHE

16. KJF

17. KE

18. ZSKE

19. NYME

2016. okt. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Pontozgathattok, meg irogathatod ide, hogy a METU milyen fa*sza, hiszen a 9. a rangsorban, de akkor is egy pénzlehúzós sz*r "egyetem"...
2016. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Azért nyugtass meg, hogy te egyik felsőoktatási intézménynél sem diplomáztál ennyi ésszel.
2016. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Orfeus ***** válasza:
86%

Dánia mindenképp jobb választás. Az hogy minőségi anyagot fogsz e ott tanulni, az már más kérdés, de nyelvben biztos jó leszel, ami már egy nagyon jó pont, sőt...


ELTE nevesebb természetesen, ha van lehetőséged akkor oda menj, persze Dánia után.


Akárki ármit mond, én teljesen megvagyok elégedve a METU-val, Gazd. Menedzsment szakon tanulok. A gond az, hogy intézni kb semmit nem tudnak, buta emberek veszik fel sokszor a telefont, és azt sem tudják hol vannak.


Ennek ellenére ennyi az összes tapasztalatom. Az előadók nagyon jók szerintem, rendesen el lehet végezni, és minőségi anyagot adnak át. Én ezt onnan tudom, hogy az osztályból 3-an mentünk erre a szakra. Egy BGF, egy pedig Óbudai, és én METU-ra. Semmiben nem vagyok lemaradva, sőt, jobb nevű intézmények, de felesleges dolgokat akarnak átadni nekik, amiket soha nem fognak használni, amíg nekünk már az elejétől minden tárgyon keresztül a specifikus dolgokat szeretnék átadni.


ELTE nem tudom milyen, én odamennék a helyedbe, de csak a neve miatt. Mint ahogy azt több értelmes ember is elmondta már, hogy az egyetem önképzési intézmény. Hiába vagy egy neves iskolában, ha pl ugyan azt a matekot tanulod mint egy villamosmérnök, pedig gazdasági szakember vagy. Ennek pl mi értelme van? Szerintem semmi.


Én teljesen jól elvagyok itt, sosem voltam rossz tanuló, de a legjobb sem. Szépen eltudom végezni, és hasznos lesz a jövőben. Én pl vállalkozás miatt jöttem ide, mert a sajátomban szeretnék dolgozni, és azt kimaxolni ha lehet így mondani.


Hogy a média és komm szak mire jó, nem tudom. Ehez annyit tudok hozzáfűzni, hogy nem véletlen volt Kommunikációs Főiskola a METU, gondolom van némi tapasztalatuk.


Aki a költségeken kattog az meg féltékeny általában. Nincs pénze a sulira, vagy még onnan is kibukott, vagy esetleg kövi félévre nem tellett és búcsúzott a fősulis évektől. Nincs ezzel baj, csak rossz hírét keltik a sulinak.


Hiába több a félévem mint havernak, mire mindent kifizet ugyan ott van mint én, akkor miről beszélünk?

2016. okt. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!