Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet de apám visszatart. Mit mondhatnék neki?

Figyelt kérdés

Első félévben vagyok, és eleve is csak miatta jelentkeztem ebbe az iskolába, mert azt mondta, ha elvégzem, akkor senkinek nem leszek a "talpnyalója" hanem saját magam tehetem meg azt a munkát amit szeretnék.


Ez mind szép és jó, de olyan szakon vagyok, ami egyáltalán nem érdekel, és eleve is olyan ember vagyok, hogy ami nem érdekel, azt borzalmasan nehezen tanulom meg. És őszintén nekem nem fontos az, hogy jól keressek, inkább, hogy azzal foglalkozzak, amit szeretek, az viszont nem a Gazdaságinformatika...


De ő állandóan csak azt mondogatja, hogy fejezzem be, mert lesz legalább valami szakmám, viszont én nem vagyok képes az anyagot sem megtanulni, nemhogy befejezni. Bármit mondok neki, ő elmondja, hogy az miért hülyeség, és miért maradjak mégis az iskolában.


Külföldre akarok menni tanárnak, vendéglátónak vagy pedig színészképzésre (lehet szintén külföldön.) - Erre egyből rávágja, hogy ezekből nem lehet megélni és fejjel rohanok csak a falnak.


Nem tudom mit mondhatnék még neki, amivel meggyőzöm. Az iskolát biztos itt akarom hagyni, mert szívemből utálom, és az anyagok tanulása sem megy, mert egyszerűen nincs hozzá semmi motivációm.



2016. okt. 24. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

már pedig ha nem akarod elvégezni,akkor első félévben célszerű otthagyni.

én a helyedben ezt a félévet még kijárnám,letenném a vizsgákat. és ha úgy döntesz,akkor második félévben már nem iratkozol be. vagy passzívra is mehetsz,amíg eldöntöd mit akarsz.

ha biztos nem akarod befejezni ne menj 2. félévre mert vissza kell majd fizetned a tandíjat ha utána hagyod ott.

apukáddal meg beszéld meg,hogy ez nem neked való és nem fogod tudni elvégezni. és nem is akarod,értse meg.

ha neked az a vágyad,amit a kérdésben rtál,akkor hajrá. én sem tartom olyan jó választásnak ,amiket írtál, de a te életed. azt csináld amit szeretnél, ne mások elvárásai szerint élj.

2016. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hányadik félévet csinálod. Ha most kezdted, akkor nyugodtan otthagyhatod. Viszont ha már a vége felé jársz, akkor célszerű befejezni, amit elkezdtél.
2016. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
öhmm... úgy kezdtem, hogy 1. félév :D
2016. okt. 25. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:
:(
2016. okt. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!