Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika, lehetséges így...

Informatika, lehetséges így tanulni?

Figyelt kérdés

Heló, az lenne a kérdésem hogy úgy hogy programozást nem tanultam informatikából, valamint nem infós szakközépbe jártam van esélyem elvégezni egy informatikai egyetemet?

Mennyire lesz nehéz így? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Melyik egyetemeket mondanátok ahová érdemes jelentkezni ha így érdemes?



2016. okt. 26. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Informatikai egyetem nem létezik.

Egyébként a legtöbb helyen 0-ról kezdik oktatni a programozást, szóval az esélyed megvan arra, hogy elvégezd, kellő szorgalommal bepótolhatod a lemaradást.

2016. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
mérnök infó vagy programtervező informatika akkor így írom
2016. okt. 26. 17:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha matekból jó vagy, akkor simán. Sokan mennek úgy, hogy nem tanultak korábban programozni, nem ezen múlik.
2016. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik, de én úgy tudom, hogy ehhez emelt szintű infó érettségit érdemes tenni és abban van programozás feladat, ami 45 pontos, az ér a legtöbbet az egész feladatsorból.

Emiatt is és amiatt is, hogy ezt akarod a szakmádnak választani, szerintem érdemes elkezdeni programozni tanulni vagy tanárral vagy autodidakta módon: rengeteg online tanfolyam, MOOC kurzus van - így időben kiderül, hogy van-e affinitásod hozzá, érdekel-e, érdemes-e egyáltalán ezzel foglalkoznod.

2016. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Van esély rá, mert én is úgy kerültem oda, hogy nagyon keveset foglalkoztam programozással, de amit ott tanultunk ahhoz képest 0 volt a tudásom, viszont mégis elvégeztem, elég jó eredménnyel. Ha megvan az érzéked hozzá ÉS szorgalmad, akkor megoldható.


Viszont az biztos, hogy előnnyel indul az, aki már - legalább egy emelt informatika szinten - tud programozni, mert bár az anyag tényleg 0-ról indul, de nagy tempóban, folyamatos számonkéréssel (legalábbis Szegeden), így könnyű elcsúszni az elején.

2016. okt. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tanultam programozni ezért kérdezem olyan válaszát aki hasonló helyzetben van mint én és hogy neki milyen élmény volt, és sikerült-e.

Programozásra most lesz valamicske időm, de mivel tanulok és dolgozok mellette + vizsgázok és újra érettségizek így nem sok időm van jelenleg programozni, csak szünetekben ha úgy lesz.


Budapesti, győri, szegedi egyetemekről vélemény ilyen téren?

2016. okt. 28. 15:32
 7/15 anonim ***** válasza:
#5-ös vagyok és amit írtam, az a szegedire vonatkozott.
2016. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon középsuliba nem is oktatnak programozást. Heti 1 órában van ahol bohóckodnak valamit, annyit tanítanak amit 2 hét alatt meglehet tanulni, vagy ha keresel egy tanárt, akkor heti 1 órát tart neked, s ad feladatokat, 1 hónap alatt. Meg se kell erőltesd magad.


for ciklus, while, if feltétel vizsgálat, külső fileba írás, olvasás, struktúrák, függvények és kb. ennyi. 6 lecke. Szóval ne legyél kétségbe esve, a többiek max ennyivel lesznek előtted. De ez semmi.


Viszont ajánlom hogy ennyit tanulj meg, mert azért illene tudni mire vállalkozol, a jéghegy csúcsát legalább ismerd meg!



Külföldön legtöbb helyen infó nem szakközép, matekkal szokták párosítani, és van olyan hely ahol heti 7 órában tanulják 9.-től. De Magyarországon egy vicc ami van. Normális helyen 9.-ben megtanulják azt amit itt 4 év alatt oktatnak.

2016. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben valakinek még tapasztalat/tanács?
2016. okt. 30. 17:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ajánlom az infót. Csak szívni fogsz vele. Ha nem raksz össze programokat 10 éves korod óta, akkor esélyes se lesz melót találni. Hiába van sok belőle, nem fognak alkalmazni. És ha mégis lesz melód, nem fogsz sokat keresni, és 30 éves korod után nem vesznek fel programozni senkit se, lehetsz akármilyen jó.


Tehát véleményem szerint a legrosszabb szakma jelenleg Magyarországon. Melót találni nehéz még pesten is. Ha megkapod a minimálbért akkor annak örülni fogsz, de közben agyondolgoztatnak. Ne feledd az infósok nem kérnek sokat, tehát te se fogsz sokat keresni.


Vagy szerelmes vagy a szakmába és ezzel kelsz ezzel fekszel vagy felejtsd el.

2016. nov. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!