Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító + 3feleves matematika...

Tanító + 3feleves matematika tanár így lehet?

Figyelt kérdés
Felső tagozatos matek tanár szeretnék lenni.. De ugye tanári képzésből csak osztatlan van és csak nappali, azonban nekem csak levelező jöhet szóba a távolság miatt.. Ha levelezőn elvégzem a tanítót és utána mester kepzeskent ha lehet egy 3 féléves matektanarit úgy lehetek matek tanár?
2016. nov. 2. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Felső tagozatos matek tanár, csak akkor lehets mostmár ha elvégzed az 5 éves tanári osztatlan szakot. Az természetesen mindegy hogy nappalis vagy levelezős :)
2016. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs már tanári mesterképzés. Idén szeptemberben indult utoljára.
2016. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És az osztatlan tanarit hol tudom levelezőn vegezni?
2016. nov. 2. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehol. Az osztatlan tanárképzés minden esetben nappali.
2016. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt azért ne mondja már senki, hogy másoddiplomáért (pl. tanítói után) újabb 5 évre be kell ülni ugyanoda, ahol az éppen középiskolából kikerültek vannak, első diplomáért koptatva a padot!


Biztos van lehetőség valami kiegészítő képzésre, még ha más is a neve.

2016. nov. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azonos/hasonló szaknál van opcióként a kreditátvitel, de a matek+tanítói az azért sem életképes, mert a tanító képzés csak kevés esetben ütközik a tanárival. Emellett a matek alap szak (ha jól vettem ki, azt végzett a kérdező) tárgyait lehet elfogadtatni. Így az osztatlan rendszerben már csak 1,5 szakot kell gyakorlatilag elvégeznie.

Ez az osztatlan képzés hátulütője. Viszonylag nehéz beleugrani. Emellett persze jó is, hiszen az egyszakos tanárok nem igen kapnak munkát. Lassan letisztul az egész rendszer, amint lesz egy évfolyam, ami végez ebben a rendszerben.

Egyébként nekem is van olyan szaktársam, aki 25+ évesként velünk kezdte el a másoddiplomáját, tanárképzésen.

2016. nov. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!