Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szak elvégzése után...

Melyik szak elvégzése után lesz több lehetőségem, a munkapiacon? Gazdálkodási és menedzsment, vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
12-es diák vagyok. Azaz 2017-ben érettségizem, és leginkább ez a két szak keltette fel az érdeklődésemet, mind a kettő a BGE-n, egyébként vidéki diák vagyok. Felvi-n, meg ahol tudtam utána olvastam hogy melyik szakkal hol tudnék elhelyezkedni. Igazából olyan nagyon eltérő különbséget nem találtam, de javítsatok ki, ha ez nem igy van. Igazából az érdekelni, hogy a szakon végzettek leginkább hol helyezkednek el, erdemes-e mesterkepzest csinálni a szak elvégzése utan stb. Röviden minden:) Gondolkodtam még az emberi erőforrásokon is, de néhányan azt mondták hogy felesleges, mert az előbb felsorolt ket szakkal is be tudom tölteni azt a munkát amit az emberi erőforrásokkal. Lenne még egy kérdésem, amit mar valószínűleg 100000-en feltettek itt, hogy mennyire veszes az, hogy hármas vagyok matekból? Valaki aztmondja, hogy egyeltalan nem baj, valaki pedig azt hogy harmassal kerüljem el messziről a gazdasági szakokat.
2016. nov. 6. 11:12
 1/1 anonim válasza:

Frissen vegeztem, 2016 januarban gazd menen, az OE-n. Tuti valaszt nem tudok adni, csak a szemelyes velemenyem.

Kermarkosokkal kezdtunk, az 2-3 felevben szinte ugyanazok a targyaink voltak. A ket szak az elejen (az alapozo reszben) valoban majdnem egy es ugyanaz. Tulajdonkeppen utana sem volt hu de rengeteg eltero targyat - sot, valaszthatokent ha nagyon szorgalmas lettem volna, akar az o targyaikat is felvehettem volna. (vannak ugyanis kotelezoen es szabadon beepitheto targyak az orarendedben ;) ) Az igazan markans kulonbseg a szakirany valasztas utan volt. Akarmelyik szak mellett is dontesz, szerintem nezz elore utana h melyik egyetem, mely gazdmen vagy kermark szakan milyen szakiranyt valaszthatsz - nehogy az legyen, h eltoltottel valahol egy csomo felevet, majd a szakirany valasztasnal meg rajossz h nincs is kibol valasztanod es/vagy nem is erdekel ami van.

Annyira nem emlekszem (mar - mintha 100 eve lett volna, ugy hangzik ez most), hogy pontosan milyen targyaik is voltak a kermarkosaknak, nem tudok konkret peldat mondani ami nekik volt, nekem nem. A o szakukon sok-sok-sok marketinges targy van (nahat! :) ), leginkabb erre fokuszalnak. A kozos targyak is olykor mas megvilagitasban kerultek nekik terítékre. Gazdmenen sok olyan targy volt, ami inkabb szervezes-, vezeteselmeleti volt.

Matek van. Tul lehet elni. Szerintem (az eletben majdnem minden) elszantsag kérdése. Ha akarod, menni fog. "Sima" matek is van (marmint matematika neven fut), es mikro-, makrookonomia, penzugy, szamvitel, stb stb. Legelson derivalni, integralni, fuggvenyezni, hatarerteket számolni kell tudni nagyon. Utobbiakon ezek olykor visszakoszonnek, de zomeben keplet+behelyettesites. Persze a feladtok nem olyanok, h "Kérem, adja meg az x erteket, ha x+4=1,5!", ennel azert (neha) joval bonyolultabb logikai feladatok is akadnak. Orok igazsag azonban, h azert az oktatonak sem az a meno, ha sorra buknak a diakjai, igy azert nagyjabol olyanok a feladatok amiket legalabb egyszer megmutatott. Fifikasabb tanarok persze akadnak, akik fittyet hanynak a hallgatok sikerelmenyere. :)

Szemelyes velemenyem az a gazdmenrol, h jo szak - ha tovabbmesz. Szerintem az vele a "baj", h mindent erint, de igazabol semmit. En pl azt erzem a szak elvegzese utan, h megcsinaltam, nem rosszul, persze jobb is lehettem volna, de igazabol ugy erzem nem ertek semmihez, mert olyan melysegben nem tanultunk semmit, h villoghassak vele. Konyveltunk pl szamvitelen, de ha beultetnenek egy konyveloirodaba, azt sem tudnam mihez kezdjek. Igy szerintem nem art egy mester utana, valami konkretabb szakon.

Mesterre menni egyeni ízlés kerdese - manapsag eleg sok huszonévesnek van valamilyen diplomaja, igy ez oneletrajzban lassan alap lesz..... :/ Magaval a diploma tenyevel nem nagyon lehet kitunni. Mesterre is sokan mennek, az sem ordogtol valo. :)

Hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni - reszemrol passz! Epp itthon toltok ket evet, gyeden vagyok. Ebben nincs tapasztalatom. En nem sok jora szamitok - a gazdasagi végzettségűekkel Dunat lehet rekeszteni. En ugy erzem, a munkaltatok is tisztaban vannak ezzel, es szerintem ok is ugy gondoljak, h sokan vannak azert a szakon, mert "nem volt jobb otlete", "majd valami irodai munkara jo lesz".

En sem jelentkeztem maskepp, 18 evesen lovesem nem volt kb mihez kezdjek, de vegulis nem bantam meg, talaltam olyat ezen a teruleten ami erdekel, es ami ugy erzem lekotne egy eleten at (vagy legalabbis egy darabig - nem iszom elore a medve borere).

Nagy tanacsot nem adtam, ugy erzem. De hatha kapsz valami inspirációt. :)

2016. nov. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!