Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire fontos pszichológia...

Mennyire fontos pszichológia szakon a biológia?

Figyelt kérdés
10. Osztályos vagyok, ezért ideje faktot választanom. A biosztanárom azt mondja, hogy válasszam az ő tantárgyát, mert nagyon fontos ezen a szakon. Azonban két olyan ismerőstől is, akik elvégezték/most végzik a szakot, azt hallottam, hogy nem olyan fontos, és csak egy része kell, ami biosz fakt nélkül is teljesíthető. Főleg pszichológia szakosoktól kérdezném, ti mit gondoltok erről, illetve mivel felvételiztetek?

2016. nov. 7. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Mivel nagyon magas a ponthatár, nagy a túljelentkezés, nehéz bekerülni, én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy olyan tárgyakból emeltezzen, amik nagyon jól mennek. Mivel sok mindent elfogadnak a felvételin, érdemes azt választani, amiből a legtöbb pontot össze tudod hozni.


Az, hogy mennyire jelentős a biosz a szakon egyetemenként változó, de sehol sem durva igazán. Biosz emelttel az embernek kicsit könnyebb dolga van, de anélkül is teljesíthető minden. Tény, hogy a legtöbben a pszichón az anatómiás tárgyakon véreznek el, de ennek az az oka, hogy a pszichológiára sok humán beállítottságú ember jelentkezik, akik nem annyira jók a természettudományokból.

2016. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pszichon hány félév anat van?
2016. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én anno magyar-némettel felvételiztem, a biológia és a matek nem ment olyan jól a gimiben, de megtanultam az egyetemen amit kellett. Szerintem is azokat a tárgyakat válaszd, amik a legjobban mennek.


53%-os:

Nálunk egy félév anatómia volt, egy félév neurológia és ha jól emlékszem 2 félév élettan. Aztán a mesterképzésen vannak még bioszos tárgyak, ha olyan szakirányt választasz.

2016. nov. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

A bioszt annyira nem szeretem, de meg tudom tanulni. Választott tárgynak a németet szeretném, azt szeretem és megy is. Emeltezni pedig magyarból vagy angolból.

2016. nov. 8. 14:23
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Angol emelttel jutottam be. Szerettem a bioszt is de ebből jobb pontjaim lettek. Nem vészes, simán tanulható a bioszos része. Nem kell ide a faktos tudás, csak popsi és ráfordított idő. :))))
2016. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Elég fontos. Olyan értelemben, hogy általában ez rostálja ki az embereket. Teljesíthető a dolog bioszfakt és emelt nélkül is, de számítani kell rá, hogy az anat-élettan, neurológia nem a 3 nap alatt felékszülök tárgyak közé tartozik..
2016. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Nem muszáj bioszból érettségizni, de szóval igen, szórótárgyak alapszanak rajta, meg szerintem több alapot ad a pszichológiához, mint a töri vagy az angol.
2016. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Angolnál tuti nem ad több alapot a biosz, mivel nulla biosz tudással is fel lehet azért készülni az anat vizsgákra, viszont nulla vagy bizonytalan angol tudással baromi nagy hátrányba kerül az ember. Pszichológia szakon már kb. a második-harmadik félévtől elvárás, hogy az angol nyelvű szakirodalmakat tudd értelmezni és feldolgozni... Kellenek a beadandókhoz, prezentációkhoz, a műhelymunkákról nem is beszélve.
2016. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi orvosis könyvekből tanuljuk az anat-élettant.
2016. dec. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát a pszichológia megértéséhez igenis több alapot ad egy biosz érettségi. Az, hogy a szakirodalom angolul van, nagyjából minden tudományterületnél általános.
2016. dec. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!