Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmaválasztási kérdés!...

Szakmaválasztási kérdés! Esetleg tudnátok valamit tanácsolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy humán beállítottságú lány vagyok, matekkal négyes szinten állok, fizikát, kémiát, bioszt még csak ebben az évben kezdünk el tanulni.

A tárgyak közül a legjobb nyelvtanból vagyok, nagyon szeretem is, és ( ha ez számít ) nyertem már országos versenyt. Ezenkívül az irodalom, a történelem, ( egy része, mert vannak olyan gazdasági dolgok benne, amik nem igazán izgatnak ) a biológia, a kémia és a földrajz is közel áll hozzám. Úgy gondolom, jól rajzolok, habár nem tudom, avval mire mehetnék.

A tervem az, hogy szakközép iskolába, és utána egyetemre menjek majd továbbtanulni. Nézegettem már a szakokat természetesen - érdekel például a pszichológia, de pszichológusokkal Dunát lehetne már rekeszteni. Igazából nagyon érdekesnek tartom az emberi agyat, az érzéseket, fontosnak tartom az etikát. Szeretném gyarapítani a tudásomat, jelenleg tanulok angolt, és magamat fejlesztem németben is, tervezem a franciát, de a spanyol is érdekel.

Egyedül a matematikával nem vagyok igazán kibékülve, egyszerűen nem szeretem, és nem is tudom megszeretni sehogyan sem. Pedig ajánlották már, hogy lehetnék esetleg építészmérnök, mert hogy ott is kell rajzolni, jól fizet, stb, de én szeretném legalább egy kicsit élvezni azt, amit csinálok.

Eszembe jutott még a sebészet, ami után szintén kíváncsiskodtam már. Jól bírom a vért, szóval ezzel nem is igazán lenne probléma, de így laikusként nagyon feszültnek, és idegtépőnek látszik.. Valószínűleg azon kattogna az agyam, hogy mi van, ha a sebesült miattam hal meg? Ha elrontok valamit? Ha ezen még sikerülne is túljutnom, nem tudom, mennyit is kéne tanulnom. Esetleg valaki tud erről bármiféle információt? Nagyon megköszönném, ha valaki írna erről nekem valamit :)

Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, a kérdésem az lenne, hogy ki mit tudna tanácsolni, merre tovább? Annyi mindent nézegettem oldalakon, felvi-n, stb, de örülnék, ha valaki kicsit körül is írná, mit tanulnak azon a szakon, stb. Tanári képzések kilőve.



2016. szept. 13. 17:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Ó, pontosabban a sebészetnél az érdekel, hogy mennyire nehéz a tananyag, milyen tárgyakból kell jól teljesíteni, stb.
2016. szept. 13. 17:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy elmondtad te kb. mindenben jó vagy kivéve a matekot, de ha még nem mentél középiskolába sem, akkor nem tudhatod milyen lesz az igazi kémia, fizika meg a többi természettudományi tárgy.

A "baj" a természettudományi tárgyakkal, hogy vonzzák egymást: nem fogsz találni kémiát, fizikát matek nélkül (talán bioszt sem, ha azzal akarsz foglalkozni). Az orvosin is előfog jönni, persze tudomásom szerint nem annyira, mint egy mérnökin.

Az orvosin meg piszok sokat kell tanulni, naaagyon sokat, minden egyetemen, de orvosi a top párba tartozik, ahol előfordulhat, hogy egy héten 3-5 órát alszol összesen ZH időszakban.

2016. szept. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyira nincs bajom a matekkal, csak ne a fő tárgy legyen, a legfontosabb. Ezzel azt akartad mondani, hogy sebészi szakmára rengeteget kell tanulni, ha jól értelmezem..?
2016. szept. 13. 17:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, illetve - mert mégsem elhanyagolható tényező: ezeken a szakokon ( sebész, stb ) mennyi lehet majd a fizetés kb? Magyarországon el lehet vele rendesen helyezkedni?
2016. szept. 13. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:
De,elhanyagolható.Ha az orvosi szakmát választod,ezzel egyszerűen nem foglalkozol,mert nem azért teszed.
2016. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedni pedig el lehet,mint az egészségügyben mindenhol.
2016. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!