Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki levelezőre jár egyetemre,...

Aki levelezőre jár egyetemre, mellette főállásban dolgozik, eltartja magát, de a szakján van egy félév szakmai gyakorlat, az hogy oldja meg? Ha napi 8 órát kéne dolgoznia.

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
jelentkezik gyakornoknak
2016. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor otthagyja a munkáját és (esetleg ingyen) gyakornokoskodik?
2016. nov. 13. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

nincs ingyen a gyakornokoskodás

különben én azt csinálnám, hogy beiratkoznék egy akármilyen szak nappalijára elmennék passzívra és úgy dolgozhatsz diákként

2016. nov. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyakorlat idejére fizetés nélküli szabadsáagot kér a munkahelyen.
2016. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok. Azért tanulok levelező tagozaton, mert kell a teljes állás, hogy el tudjam tartani magam. Nincs aki kifizetné helyettem az albérletet, rezsit, ételt...Stb. viszont ha be akarom fejezni az egyetemet akkor kell fél év szakmai gyakorlat, amit a jelenlegi munkahelyem nem tud leigazolni, mert nem "megfelelő méretű". Így gyakornoki bérért kell egy nagyobb cégnél dolgozni nyártól. Nekem egyelőre a gyakorlati hely megtalálása is nehéz,mert inkább nappalis diákokat várnak.

Hogy a kérdésedre válaszoljak én úgy oldom meg, hogy már hónapok óta spórolok. Minimum szinten élek, és így lesz a gyakorlat alatt is. De legalább meg tudom csinálni. És remélhetőleg azután lesz egy jobb munkám is.

Másik opció lett volna, ha időben gondolok erre, hogy eleve olyan céghez megyek dolgozni, ahol le tudják igazolni a gyakorlatot és esetleg tovább is léphetek a végzettségemmel.

Sajnos levelezősként semmilyen támogatásra nem vagyunk jogosultak és teljes állás mellett is max részmunkaidőre marad lehetőség, úgyhogy sok más opciót nem látok :(

2017. ápr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!