Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági és vidékfejlesztési...

Prukarm kérdése:

Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök felvételi?

Figyelt kérdés
Majusban erettségizek és erre a szakra szeretnék jelentkezni. Milyen követelményeknek kell megfelelnem? Arra gondolok például hogy van e olyan tantargy amibol kötelező érettségit tennem... És hogy mennyire szamit az egyetemen a középiskolai biologia tudás?

2016. nov. 16. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak nem Szarvasra akarsz menni tesókám? Én ott végeztem 2010-ben. Felejtős, lóf@$zra nem jó. Szinte végig 4es 5ös voltam (kivéve az első félév, az a bulizás jegyében telt), a záró marhaságokra is 4-eseket kaptam főleg (volt egy db 3-mas is), szóval jó eredménnyel végeztem. Azóta, hogy mit dolgoztam? Voltam raktáros, irodista, recepciós, futár, jelenleg taxis vagyok.

Na erre húzzál zoknit. Tanulj inkább valami SZAKMÁT! azokból van hiány, a jó szakmunkásokból, nem az ál-érelmiségiekből, akiket fos magából az az iskola. Ha már mindenképpen valami mérnök akarsz lenni, akkor gépészmérnöknek, villamosmérnöknek menj vele, külföldön retkesre keresheted magad vele. De ezzel, amit írtál, nem.

2016. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első vagyok:

én már rég megbántam.

Amúgy én még a régebbi rendszer szerint jutottam be, nem kellett felvételi, a gimis jegyeketek vittem, azokból lett pont, illetve volt egy nyelvvizsgám már akkor, angol közép C.

Az alábbi tantárgyakkal jelentkeztem: matek, számtech, mindegyikből 5-ös volt az érettségim, így max pontnak számított a felvételi eljárásban. Hogy azóta mi a felvételi menete, nem tudom. Még mindig azt mondom, hogy ha egy viszonylag könnyen elvégezhető fősulit akarsz (kell egy diploma, mindegy milyen), akkor nyomjad, nem nehéz, csak első 2 félév, ott sok latin név van, meg biológia (alapozó tantárgyak, növénytan, állattan), később is vannak szopó tárgyak (pl.: földműveléstan) aminek köze nincs a lényeghez, de ha jóban vagy a tanárokkal, könnyen "bekkelhető" a dolog. Én szakiránynak a vendéglátás-turizmust választottam, az csinálható, és nem nehéz.

2016. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ja igen, még annyi, egy gondoloatot nem fejeztem be:

Ha a viszonylag könnyű diploma a cél, akkor nyomjad, de amúgy én a helyedben jegelném azt a sulit.

1-es és 2-es voltam.

(a gólyatábor viszont odab@$zósra sikerült, de keményen, hopp, egy pozitívum az ott töltött 3 és fél évből, be$z@rok)

2016. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!