Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium után merre tovább?...

Gimnázium után merre tovább? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves fiú vagyok, jövőre(2017) végzek a gimnáziumban(Demecseri Oktatási Centrum)

Informatika 80%,(szóbeli húzta fel, acces,excel pedig nagyon le...) angol 90%-os érettségivel rendelkezem, történelem, magyar, matek kérdéses. Ezek sajnos a gyengéim. De próbálok mindent megtenni, hogy jobb legyen :)

Ami érdekel az az informatika bár semmiképpen sem a programozás, inkább a telepítés, használatának a tanítása.

Másrészt érdekel még a fényképezés, bár ezt hagyom hobbinak, és ha jól megy majd komolyabban foglalkozom vele.

Mindenki a kereskedelmet ajánl nekem.

Az igaz, hogy szeretek eladni, de nem tudom, hogy hogy lehet ezt hasznosítani...

Szabadidőmben szívesen hallgatok zenét, szeretek sportolni, de testnevelés tantárgy nem az erősségem!

Lehet nehéz lesz tanácsolni, az elsődleges célom a főiskola, megjelölöm, de nem jön össze akkor megyek szakképzésre

Tegnap hiába voltam a Dexpo-n(debreceni nyílt nap) nem jutottam előrébb egy picit sem :(

Ha esetleg valaki tud valamit ajánlani Nyíregyházán vagy Kisvárdán szívesen fogadom az ötleteket.

Kicsit tájékozatlan vagyok, nézzétek el nekem :)



2016. nov. 24. 17:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsónak, valószínűleg az egész egyetem kilőve.

OKJ képzésre megyek szerintem.

Kereskedelem irányába. Csak pontosan nem tudom még, hogy mire.

Rendszergazdát érdemes átgondolnom?

2016. nov. 27. 11:59
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, érdemes. :)
2016. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az informatikus könyvtáros szak nem tetszik?
2016. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Átgondolom, de az biztos, hogy OKJ részleg érdekel.
2016. dec. 30. 21:54
 15/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi volt az érettségin, önmagában nem jelenti azt, hogy nem fog menni az egyetem. Sokaknak gyengén sikerül az érettségije, mert nem tanulnak rá, mást helyeznek elé, nehéz időszakuk van, stb. Aztán az egyetemen meg összekapják magukat és pár év múlva meglesz a diplomájuk.

Szóval szerintem ne lődd ki rögtön az egyetemet! És még valami: olyan képzést nagyon nehéz találni, ami 100%-ban tetszik. Mindig lesznek olyan tárgyak vagy olyan anyagrészek, amiket kevésbé érzel magadénak, de ezt el kell fogadni, a tanulás ilyen. Én a helyedben az informatikára alapoznék, ha az érdekel. Könnyű vele elhelyezkedni és jól megfizetik.

2017. jún. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Téged is érdekel az informatika? *-* Írj privátot, valószínűleg sok közös témánk akad. :)
2019. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!