Jelentkezzek át orvosira?

Figyelt kérdés

Jelenleg ELTE pszichológiára járok, most is sokat szívok a vizsgákkal, mert rengetek van belőlük.

Érettségi után gondolkoztam orvosin, de végül pszichológiára mellett döntöttem, mert nem akartam olyan keveset keresni.


Mostanában viszont hallottam barátnőm barátjától, hogy orvosin még a legdurvább vizsgaidőszakban is csak 4 vizsgájuk van?

Ez komoly? Ha ilyen könnyű inkább oda kellett volna jelentkezem, de pszichológiára a 10 vizsga/vizsgaidőszakkal.

Szerintetek? Még nem késő átjelentkezni 2 év kihagyással? Megéri?



2016. jún. 12. 23:01
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Az egyetemek közül melyik a legjobb? Melyikbe érdemes jelentkezni? Hallottam jót is és rosszat is mindegyikről.

Bár mostanában főleg SOTEt szidták sokan.

2016. jún. 12. 23:03
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

a 4 vizsga nem "csak" 4 vizsga, nehéz, hosszú témát átölelő vizsga mind, amikhez hogy egyáltalán eljuss már szorgalmi időszakban rengeteget kell tanulni


azt tanuld amit utána egész életeden át szívesen csinálnál, ha meg az a motiváció h hol keresel többet,akkor maradj ahol vagy

2016. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Itt is tanulni kell minden vizsgára, csak az a különbség, hogy nem 4 van belőle hanem 12.
2016. jún. 12. 23:12
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
Jelentkezz, ha ilyen könnyűnek látod..
2016. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Ja én is látom a barátnőm pszichológia jegyzetein, hogy milyen nehezek.. 30 diából vizsgák.. Nagyon nehéz lehet.. Pedig ő is az ELTE-re jár.
2016. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem pénzért választottad a pszichológia szakot. Aztán rájöttél, hogy orvosoknak kevesebb vizsgája van.


Szoktál nézni híradót? Elmondom, hogy 6 évet kéne tanulnod kb, hogy orvos lehess, aztán mire felépítenéd a saját praxisod már elmúlt 10 év. Na ekkor kezd el valahogy beindulni a karriered, és ekkor még bőven fizeted vissza a nem támogatott féléveket.


Kérem szépen ne a fizetés ösztönözzön már, hogy orvos legyél hanem a szakma elhivatottsága.. Én tisztelem a legtöbb orvost, aki kibír ennyi szívást, csak azért, hogy azt dolgozzon amit szeretne, és segíthessen az embereken.


Ha pénzt akarsz akkor legyél mérnök, vagy politikus.


Ui.: ha így állsz az egyetemhez végül semennyi pénzt nem fogsz keresni. Később pedig rájössz nem is a pénz számít igazán, csak hogy ne halj éhen, eltartsd a családod, és ne gyűlöld azt a munkát amit végzel.

2016. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy hosszú idő, de ha 4 helyett 8 vizsga menne le egy félév végén máris csak fele annyi idő lenne.


Amúgy úgy hallottam fogorvosi elvégzése még kevesebb idő.


Motiválni pedig nem csak a pénz motivál, de orvosoknak valamiért nagyobb a társadalmi megbecsülése mint sok más egyetemi szaknak, annak ellenére hogy gyakorlatilag semmivel nem nehezebb mint egy jogi, pszichológia vagy mérnöki kar.

Meg az se hátrány, hogy külföldön még jobban lehet vele keresni.

2016. jún. 12. 23:47
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Hát barátom, valami ritka mód nevetséges vagy. Legjobb barátnőm pszichológus, amit ők tanulnak anatómia néven összesen, az nálunk jó, ha kitesz egy havi anyagot... De gyere ide, meglátjuk hogy abszolválod azt a 4 vizsgát... Ritka degeneráltnak kell lenni ahhoz, hogy valaki azt higyje, egy olyan szak, ahol néhány másodperces döntéseken emberéletek múlthatnak, ennyivel könnyebb egy pszichológiánál... Igazából, ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy csak az ügyeletes idegesítő vagy, mert ha valaha is jártál volna komolyabb egyetemre (eddig a pszichológia szakról ezt feltételeztem, de ha igaz, amit írsz, mindjárt lecsökkent az értéke a szememben, úgy a filozófusokkal egy szintre), akkor tudnád, hogy nem a vizsga mennyisége, hanem a nehézsége számít.

Ja, egyébként nem lehetsz valami ambíciózus, ha neked a szakodon az számít, hogy hány vizsgád van, és nem az, hogy mi szeretnél lenni :)

2016. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként mindjárt nem is olyan kevés az a 4 vizsga, ha két hetet KELL egyetlen egyre készülnöd, mert akkora mennyiségű anyag... Hozzáteszem, egész szemeszterben készülök, a többi csoporttársammal együtt. De ahogy mondani szokták, a pudding próbája az evés... Egyébként átjelentkezni nem tudsz, hiszen nem ugyanaz a két szak, felvételizned kell, amihez szükségeltetik egy emelt biosz és kémia/fizika érettségi, de ezt biztos tudod magadtól is, csak véletlenül írtad félre, nem azért, mert valójában te az életben nem jártál egyetemre sőt, ha orvosira készültél eredetileg, akkor gondolom ezt a részét már réges rég kisujjból kiráztad, nem?


Mindegy melyik egyetemre mész, mindegyik ugyanazt a diplomát adja amúgy...

2016. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Nem kell rögtön megsértődni :)


Mint írtam, már korábban is gondolkodtam az orvosin, meg hogy agysebész leszek, de hallottam hogy nehéz, kevés a fizu és sokáig tart.


Pszichológia rövidebb, "sűrűbb" a tananyag, hamarabb befejezem. De elég nehéz.


Hallottam, hogy orvosin csak kevesebb vizsga van ezért gondoltam megpróbálhatnám, főleg hogy most fognak majd emelni fizetést majdnem 100 000 forinttal, ami már nem olyan rossz.


Azt a 5 évet meg ki lehet bírni, ugyan addig tényleg nincs fizum, de ahogy most is, el tudok menni diákmunkára egyetem mellett.

2016. jún. 13. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!