Orvosi egyetem? Több lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már, de szeretnék még többet megtudni. Arról van szó, hogy mindig is vonzott az orvosi szakma, csak az van, hogy humán beálítottságú vagyok. Ám imádok az embeteken segíteni, hobbim a betegségekre gyógymódot keresni könyvekből, és még a biológiát is szeretem. Na, szóval az lenne a kérdés, hogy megéri-e orvosira mennem. Tudtommal 6 év, de utána? Ha nem szakosodom? Mit lehet úgy kezdeni? Mennyire kell a kémia? (annyira nem szeretem,kicsit hidegen hagy). Nagyon nehéz az egyetem? Hobbitok van mellette?


Még nem állok pályaválasztás előtt, csak nagyon foglalkoztatnak ezek a kérdések. Írnátok személyes tapasztalatokat? Előre is köszönök minden választ!!!


2016. dec. 9. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy szereted a biologiat, semmit nem er. A gimis biologia egy resze hasznalhatatlan az egyetemen. Az orvosi kemia kb. az emelt kemia kibovtve. Ha ez gondot okoz, akkor szivni fogsz vele. Ezeken felul meg rengeteg mas tantargyad is lesz. Az, hogy megeri e, azt neked kell tudnod. Ha ezt szeretned csinalni, akkor megtalalod a modjat.


Az egyetem 6 ev, ezutan rezidenskepzes es szakosodas kovetkezik. 6 ev utan leszel altalanos orvos. Amikor megtanultad az alapokat, amikkel tovabbindulhasz. Ha onnan nem mesz tovabb, akkor az olyan mintha megvetted volna a kajadhoz az alapanyogat, de nem fozod meg.


Az egyetem nehez, tomeny, nagyon sokat kell tanulni. Az, hogy, hogy eled meg, az attol fugg, hogy osztod be az idodet, es hogy mennyire tanulsz konnyen vagy nehezen. (Bar ez minden iskolarol elmondhato az altalnostol az egyetemig).

2016. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Majd még eldöntöm, van még időm! És szerinted mire a legjobb szakosodni? Megírnád, hogy milyen tantárgyaid vannak? Amúgy nem utálom a kémiát, meg tudom tanulni. Amúgy egész jól osztom be az időmet, egy átlagos gimishez képest, de tudom, hogy egyetemen nehezebb. Tényleg köszi, ment a zöld pacsi!
2016. dec. 10. 10:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azza erdemes szakosodni, ami lenni szeretnel, es amit szivesen csinalnal, mivel erosen ki fogjak tolteni a hetkoznapjaidat. Ezt nem valaszolhatom meg helyetted.


Biokemia, biofizika, latin, anatomia, patologia, molekularis biologia. Nekem jelenleg ilyen oraim vannak.

2016. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hányadik éved ez? Vizsgaidőszak nagyon brutál?
2016. dec. 10. 15:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Igen eleg huzos
2016. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudod már, hogy mire szakosodsz? Tényleg köszi minden válaszodnak nagyon örülök! :)
2016. dec. 10. 15:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En belgyogyasz vagy patologus szeretnek lenni.
2016. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor sok szerencsét mindenhez! Örülök, hogy segítettél, tényleg sokat számít! Sok sikert! :)
2016. dec. 10. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Nincsmit :)
2016. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszoló, megkérdezhetem, hogy hogy lehet egyszerre első-, másod- és harmadéves tárgyad is?
2016. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!