Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezzel az érettségi eredménnyel...

Ezzel az érettségi eredménnyel milyen szakra/szakokra lenne érdemes jelentkeznem egyetemre?

Figyelt kérdés

Magyar nyelv és irodalom: középszint, 76% (4)

Matematika: középszint, 43% (3)

Történelem: középszint, 60% (4)

Angol: középszint, 72% (4)

Informatika: középszint, 60% (4)


Tudom, hogy kritikán aluli eredmények ezek, főleg középszinten, de mégis hová lenne esélyem bekerülni ilyen eredményekkel?


2016. dec. 16. 22:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Na es hogy mashogy tettem volna? Nem ez a rendszer? A torit csak peldakent irtam, mivel az egyik legkonyebb targy, nem lehet belekotni, meg kell tanulni es kesz. En is matekos vagyok, emelteztem belole.
2016. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kritikám a rendszerrel kapcsolatban

1. Félbehagyók - újrakezdők hátrányba kerülnek. Példa: adott egy illető, aki szakdoga írásnál sokall be betegség miatt, félbehagyja majd pár év múlva újrakezdené/befejezné. Hoppá már emeltszintű érettségit kérnek + költség, idő és erőforrás ráfordítás. Előforduló feladattípusok begyakorlása, a tételsor kidolgozása és megtanulása, a szakhoz biztosítani az emelt érettségiből a %-ot. Picsogásnak tűnhet, de sajna van ilyen.

2016. dec. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azt nem tudom, milyenek lettek az év végi jegyeid, mert ugye a pontszámításba az is beleszámít, de... pillanatnyilag csak akkor van 300 pont körüli eredményre esélyed (többletpontok nélkül), ha a magyart és az angolt számíttatod be.


Tényleg érdemes megfontolnod, hogy mit szeretnél csinálni, az alapján látod, hogy mibe érdemes energiát ölni. Mondjuk a matekod rontja le nagyon az átlagot sajnos.


Nem mindegyik egészségügyi szakra kell biosz, de ott úgyis tanulnod kell, sokkal keményebb szinten, szóval érdemes meggondolnod.


Néhány dokumentum, oldal, amit érdemes megtekintened:

[link]

[link]

[link]

[link]

+ az adott egyetemek/főiskolák honlapjai


DE! Nem muszáj egyetemre menned, és nem is garantált, hogy azzal többre mennél, mint mondjuk egy OKJ-s / felsőoktatási képzéssel. Nézz körül ott is bátran. Sőt, a későbbiekben egy felsőoktatási képzés többletpontnak számíthat egyetemi/főiskolai jelentkezésnél, ha szakirányú. Csak ugye itt évről-évre neccesebb a helyzet, sokat emelkednek a pontok, egyre inkább elvártabbak az emelt érettségik, többletpontok.


Ha nem érzed magad annyira elkötelezettnek, szerintem érdemesebb főiskolát megpróbálnod egyetem helyett.


Esetleg lehet érdemes lenne ilyen könyvet olvasgatnod:

[link]

2016. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát,


Az évvégi jegyeket elfelejtettem leírni:


Irodalom 11. év vége: 5, 12. év vége: 4

Nyelvtan 11. év vége: 4, 12. év vége: 4

Történelem: 11. év vége: 4, 12. év vége: 4

Angol: 11. év vége: 5, 12. év vége: 5

Informatika: 11. év vége: 5, 12. év vége: 5


Egész idő alatt folyamatosan tanultam, a matekkal voltak gondok 11-12-ben, de hozzátartozik még az is a történethez, hogy estin érettségiztem le. 11. évfolyamon végig dolgoztam, szerintem ha akkor jobban tanultam volna az érettségi is jobban sikerül. Kezdem belátni, hogy egyetemre nem vagyok így való, de OKJ-ből milyen szakmát lenne érdemes kitanulni, amit hasznosítani is tudok és nem fizikai munka? (vannak egyéb egészségügyi problémáim is, ami miatt nem minden munkát végezhetek el)

2016. dec. 18. 17:40
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
En meg mindig azt tudom csak tanacsolni, hogy gondolkdj el azon, hogy mi erdekel. Ha valamit tenykeg nagyon szeretnel, hivatasszeruen, akkor megtalalod a modjat annak, hogy megvalositsd. Szoval mi erdekel? Mi volt a "mi leszel, ha nagy leszel?" vagyad? Es most tok mindegy, hogy egyetem vagy OKJ kell hozza.
2016. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy érdekel az egészségügy. Nővér/ápoló nem jöhet szóba? Vagy bármilyen orvosi asszisztens? Asszem azok egy része nem egyetemi képzés, elég hozzá az érettségi megléte, de nézz utána. Hátránya, hogy nem valami kecsegtető életpálya fizu szempontjából sajnos :(
2016. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Mindig is az informatika érdekelt. Általánosban már informatika szakkörre jártam, informatikai szakközépbe is tanultam tovább, de közbejöttek dolgok, többnyire a saját hülyeségem miatt és nem ott érettségiztem le. Az infóhoz pont az kell, ami nekem nem megy jól, a matek. Így szerintem az informatikus pálya (programozó) felejtős nekem.


A tanári pálya is érdekel, mint azt írtam is. Az irodalmat mindig is szerettem. Minden iskolában, ahová eddig jártam (általános, szakközép, esti gimi) azt mondták az angoltanárok, hogy nagyon jó a nyelvérzékem, anyukám szerint az angol vonalon kellene gondolkodnom. Én viszont nem érzem úgy, hogy hú de jó lennék angolból, anno az alapfokú nyelvvizsga írásbeli része sem sikerült, csak a szóbeli.

Szóval nem tudom mi lenne a jó választás. Jelenleg azon vagyok, hogy melóm legyen, de közben bennem van az is, hogy 27 évesen még nem késtem azzal, hogy képezzem magam és valami értelmes szakmát szerezzek.

2016. dec. 18. 18:14
 18/20 anonim ***** válasza:

Hat igen az infohoz kell a matek.


Na jo a nyelverzeked! Ez pl hatalmas kincs. Sokan szenvednek vele, es megse jutnak egyrol a kettore. A tanari szak is jo, esetleg valami nyelvi szak, es tolmacs/fordito mesterkepzes? Az orosz nagyon hasznos peldalul, egy angolal kirgeszitve.

2016. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nyelvi szakon belül mit ajánlasz? Tolmács? Ööö...a mai okoscuccok világában van még szükség tolmácsra? (Vida Ildikón kívül persze.. :Đ)

Egyébként ez a pálya is érdekelne, vagy legalábbis nem zárkózom el tőle.

2016. dec. 18. 22:49
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
A google translate igencsak megbukna egy konferencian, nem gondolod? :D hogyne lenne ra igeny! Pl. en egy orosz-angol-nemet kmbon dolgozom most.
2016. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!