Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérné így a...

Szerintetek megérné így a továbbtanulás?

Figyelt kérdés
Ügyvéd szeretnék lenni, így minden áron jogra szeretnék bekerülni (idén érettségizem). Viszont eléggé elbizonytalanodtam, hogy lesz-e nekem 460 pontom, és bizony nem nagyon tartom valószínűnek, még két emelttel sem. Eddig az volt a tervem, hogy veszek fel diákhitelt, viszont a szüleim ezt nem akarják engedni, így más utat kell, hogy találjak, már ha nem lesz elég pontom ( muszáj, hogy legyen, lesz is!!). Mennyire érné meg, ha közigazgatás-szervező jelentkeznék, és utána végezném el a jogot, mert utána csak 3 év a jogász képzés? Nem tudom, kinek mennyire van ebben tapasztalata, de most bármilyen tanács jól jönne, hisz közeledik a felvételi, és nem tudom, hogy mit tegyek.

2016. dec. 18. 12:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Matek nem az erősségem, bár nem tudom, hogy az mennyire szükségez a közighez, de gondolom, valamennyire kell.
2016. dec. 18. 13:02
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan kerdezo, siman osszehozod. Az erettsegid legyen jo, megduplazod, akar 400 pontot is erhet, a ket emelt meg 100 pont. :)
2016. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, de sajnos ahhoz 90%-os emeltet kellene írnom töriből és magyarból is, hogy pont 460 pontom legyen :(

Viszont igyekszem megtenni érte mindent!

2016. dec. 18. 18:05
 4/16 anonim ***** válasza:
A tori nem nehez, azt csak meg kell tanulni, meg erteni az osszefuggeseket. Hat a magyart en nagyon szerettem, de keptelen lettem vna emeltezni belole, foleg a nyelvtan resze miatt, az irodalom oke. Mas opcio nincs a magyaron kivul. Nyelvvizsgad nincs?
2016. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem jól megy mind a kettő, de félek, bármin elcsúszhat, azért 90% nagyon magas eredmény.

Van egy középszintű angol nyelvvizsgám, de az csak 28 pont.

2016. dec. 18. 20:24
 6/16 anonim ***** válasza:
Es? Az is szamit! Ha nem lenne az a 28 pont, honnan szedned elo? Na de visszaterve. Mi a kovetelmeny?
2016. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

460 pont... hát ismerősömnek 2 emeltje lett Angol emelt + töri és ha jól tudom a nyelvvizsgát is megkapta és így lett neki 443 és ő is jogra ment:)


Az a 460 olyan álomhatár hogy az hihetetlen:)

2 ötös emelt érettségi + nyelvvizsga meg ha egy oktv-d van akkor esetleg meglesz.

Nem hiába ritka számba megy az ilyen:)

2016. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Töri emelt kell, és magyar vagy latin vagy idegen nyelv vagy még nem tudom mi, igazából ennyiben vagyok érdekelt.

Igen, pont ez az, 500 pontból csak 40-et veszíteni...

Az önköltség pedig olyan drága, hogy átlag ember pesti megélhetéssel nem igen tudja fizetni.

2016. dec. 18. 21:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb lenne angolból emeltezned, mint magyarból. Nyelvre könnyebb felkészülni és szerintem könnyebb is elérni vele a 90%ot. A magyar nagyon szubjektív.

Pontok tekintetében úgysem számít a nyelvvizsgád, mert ha két emeltet teszel, kimaxolod vele a 100 pluszpontot.

2016. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Emelt nyelvi erettsegi melle kapsz egy kozep nyelvvizsgat, szerintem is tobb ertelme lenne. De kerdezo, arra keszulj, hogy a egyetemen egy vizsga annyi mint az egesz erettsegi ketszerese.
2016. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!