Nem tudom eldönteni mit tanuljak. Vajon jó ötlet e tovább tanulni főiskolán?

Figyelt kérdés
Gimiben végeztem,egész jó érettségim lett,de annyira nem tudtam h mi legyen hogy végül egy okj-s képzésre mentem (irodai titkárnak). Úgy érzem nem nekem való mégis bizonytalan vagyok,talán végig kéne csinálnom..Egyébként én nagyon szeretnék emberekkel dolgozni,ötletelni,kreatívkodni,magyarázni,és akár még a matek is szóba jöhet..gondoltam belsőépítésznek is mehetnék de sajnos még mindig úgy érzem keveset tudok róla.érdekelne mennyit dolgoznak és idejük nagy részét hol töltik. Fontos nekem a szabadidő és jó lenne akár otthon ötletelni. Nem tudom érezzem e úgy,hogy sürget az idő. Hamar szeretnék szülni, és nem szeretném az időmet pazarolni. Mi van ha nem is nekem való a belsőépítész szakma? Tehát elsősorban az érdekelne most hogy így elkanyarodtam,hogy mennyire laza ez a munka,köszönöm annak aki végigolvasta (és bocsánat ha nem érte meg)! :D

2016. nov. 15. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem sok részletet tudok, de azt igen, hogy van egy építész (nő) ismerősöm, 2 picivel van otthon, de még így is keresik, és otthonról dolgozik mellettük esténként és hétvégén, mert keresett, jó szakember. Részleteket sajnos nem tudok. Attól, hogy szülsz egy-két gyereket, még nem kell abbahagyni sem a tanulást, sem a munkát (mondom 2 gyerek és levelező egyetem mellett :)
2016. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Azért is írtam ki mert jó olyanoktól hallani róla akik vagy benne vannak ebben,vagy pedig van esetleg olyan ismerősük. Utánanéztem de ez nekem nem elég kézzel fogható.. egyébként ez mennyire keresett szakma? könnyen lehet vajon sikeresnek lenni benne? Nem vagyok törekvő típus,de szerintem szívesen csinálnám ezt
2016. nov. 15. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy a kiírásodból kiveszem, semmi motivációd és semmi ambíciód nincs. A főiskolát így semmiképp sem ajánlom. (Már ne haragudj, de ha valakinek az a két legfontosabb elvárása a leendő szakmájával szemben, hogy "laza" legyen és gyorsan legyen sikeres, az számomra elég komolytalan, mert azt jelzi, hogy nem szándékszol érdemi munkát belefektetni, csak "el akarsz evicélni", amíg a gyerekeid megszületnek...)

Gondolom, a jelenlegi OKJ-ben az zavar, hogy látod, a jó középiskolai eredményeddel "többre is vihetnéd", de ahhoz nem elég a bizonyítvány, a hozzáállásodon is változtatni kellene.


(Amúgy kár keverni az építészt a belsőépítésszel, ég és föld a kettő.)

2016. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha úgy jött le,én szorgalmas vagyok és kitartó ha célom van. Komolyan venném a tanulást és a munkát is. Csak azt olvastam rugalmas ez a szakma annyira,hogy lehet otthon ötletelni és tervezni. Az időmet rászánnám (azt a pár évet a tanulásra), mert érdekel ez a szakma.
2016. nov. 16. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért azzal számolj, hogy mire eljutsz odáig (bármilyen szakmában), hogy otthonról dolgozhatsz, addig azért el kell pár évet tölteni valahol: megtanulni a gyakorlatban a szakmát, kapcsolatokat építeni stb.
2016. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!