Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Mennyibe kerül...

Orvosisok! Mennyibe kerül nektek egy év az egyetemen?

Figyelt kérdés

Ha államilag finanszírozott képzésen vagytok, gondolom attól még vannak kiadások, könyvekre, jegyzetekre, felszerelésekre...

Az első év (becslésre) mennyibe kerülne, ha még kollégista is lennék? Nyilván itt most a költőpénzt, egyebek, nem beleszámítandó.



2016. dec. 30. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Juj, ez engem is érdekelne, de hogy hasznos is legyek, én azt olvastam, hogy kb 70k a tankönyv (barátnőm százat mondott, de egyébként van, ahol kapsz jegyzettámogatást), és köpeny, szike, forendoszkóp kell, de utóbbi annyira nem fontos első évben, utóbbiak párezer forintosak meg nem árt anatómiai koponyát szerezni.


Kollégium 10-20 ezer között szokott mozogni átlagban, ez nagyban függ attól, hogy hova mész. Ehhez gondolom hozzátartozik, hogy távoli egyetemre mész, szóval kell vonatbérlet is, az, amit én néztem, 100 ezer forint volt egy évre. Szegeden négyezer forint a diákkedvezményes havi bérlet, Pesten 3560, Pécset és Debrecent nem tudom pontosan, de úgy hallottam, nagyjából háromezer.


Beütöttem ezeket a számológépembe (plusz eszközökre húszezret számoltam, kolira tizenötöt, kilenc hónapi kolit és bérletet (azt négyezer forintosan) meg éves bérletet), nekem (részben az én paramétereimmel, mert nem biztos, hogy ugyanarra a távolságra kell nekünk bérlet) 361000 forint jött ki egy évre, amiben minden benne van költőpénzen kívül.

2016. dec. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 35000 Ft az albérlet mindennel együtt, tehát a bérleti díj + a rezsi. Egy héten 10000Ft elmegy a kajára és az utazásra kb (minden héten hazautazok a szüleimhez) Itthonról nem viszek kaját. Szoktam ebédelni, rendelni, vagy venni magamnak, főzni nem szoktam. Könyvekre, jegyzetekre nem költök, nem költöttem, mert mindent betudtam szerezni a könyvtárból. Úgyis csak egy félévig kellenek ezek a könyvek, a vizsgákig, könyvtárban pedig 12 könyvet lehet egyszerre kivenni, egy hónap időtartamra és ötször lehet hosszabbítani (ez kb ki is teszi a szemesztert). Ja, és ez Debrecen volt. :)
2016. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem költöttem könyvekre túl sokat - kb. 20000. Többnyire könyvtárból vettem ki, elektronikus jegyzetet használtam vagy használtan vettem. Különféle eszközökre elment még kb. 15000.

Otthon lakom, ezért a koliról fogalmam sincs.

2016. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha sikerül használtan megvenni a könyveket, és csak a legszükségesebbeket veszed meg, akkor is eléggé húzós lesz. Első évben mindenképp kelleni fogy Funkci és valamilyen atlasz, mondjuk Sobotta. Ez a kettő együtt 40000 Ft alatt nem igazán lesz meg. És akkor még nem beszéltünk a Langmannról, szövettanjegyzet, és egyéb kisebb tárgyakról, amiknek a jegyzeteit minimum fénymásolva be kelle szerezned. Ezzel nagyjából el tudsz éldegélni az első két évben, másodévre már csak egy Fonyó élettan kell. Harmadévben a Robbins patológia megint egy húzósabb tétel (20 ezer körüli), és ott van a semmire sem jó műtéttankönyv 12 ezerért, amit csak a vizsga előtti pár napban fogsz forgatni, viszont mindenképp kell, mert a szemetek szinte szó szerint visszakérik az egészet a képekkel együtt (márha a Sotéról beszélünk).
2016. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legelső év húzós, olyan 60-80 ezer alaphangon.

Mivel meg kell venni(nem kell, de legtöbben megveszik)

- Sobotta atlaszokat

- Tájanatot

- Funkcionális anat

- Biokémia könyvet

- Orvosi Biofizika + Jegyzetet


Persze nem muszáj, de nekem megfájdulna a szemem, ha monitorrol kéne olvasnom mindent, illetve van aki könyvtárban tanul, de az nem olyan kényelmes, mintha otthon tennéd.


Ha használtan veszed akkor olcsóbb, viszont ezeken kívül nagyon nem kell venni semmit, amit mégis azt lehet fénymásolni. Illetve annyira nem is kell rajta spórolni, mert ha már nem kellenek 2. év után akkor el is tudod adni ezeket a könyveket. :)


Remélem tudtam segíteni.

2016. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a pécsire járok. Az első év:

- Sobotta: használtan, de tökéletes állapotban vettem 30 ezerért

- köpeny: 5000 vagy 6000 volt, már nem emlékszem

- szike: ez attól is függ, hogy milyet és mennyit veszel..egy pár ezer ft-ot számolj rá

- én a biokémia, biofizika könyveket nem vettem meg, könyvtáriakat használok

- molekuláris sejtbiológia - eredetileg 8000 ft, én kinyomtattam netről így olyan 3500Ft-ból jött ki

- koli: 12000/hó

- bérlet: 3560/hó

- oda-haza vonat: nekem kb 5200Ft

- kajára nagyon vegyes, hogy mennyit költök..ha viszek otthonról akkor egész olcsón megúszom, ha nem akkor egy 7-8000Ft/hét kb

Nagyjából ennyi

2017. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!