Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Fizikából nullán...

Orvosisok! Fizikából nullán állok, az egyetemen a fizika melyik része fog kelleni? Mit nézzek át?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel. Nekem azt tanácsolták, hogy még ne nézzek át semmit, csak őrizzem meg a gimnáziumi fizika könyveimet, és ha tudom, vegyem fel az alapozó órát (biofizika alapjai, vagy valami ilyesmi neve van). Azt mondják nem olyan vészes a fizika, kémia tudás nélkül sokkal nehezebb ellenni.
2010. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin főleg az elsőéves biofizikához kell fizika, de annak az égvilágon SEMMI KÖZE a gimnáziumban tanított fizikához. Szóval, ezen a téren mindenki 0-ról indul, tök mindegy, hogy ki milyen fizikát tanult korábban.


Ellenben, a kémia valóban jól jön (pláne az elsős orvosi kémiához), ott lehet a gimis anyagra építkezni.

2010. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2010. aug. 12. 13:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne tanulj előre. Inkább élvezd ki a nyarat:)

Én anno kémiából voltam nullán, de azért év közben sikerült behoznom, pedig a kémia nehezebb egyetemen:)

Amúgy nekünk ami a középsulis anyagból kellett: optika, atomfizika, radioaktivitás...kb ennyi, a többit sztem nem vettük gimiben:)

De szerintem ne aggódj, a fizika nem olyan vészes:)

2010. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Ami az orvosin kell az a biofizika és a biokémia. Sajnos a középiskolai fizika oktatás nemigen ér fel ahhoz a szinthez, ami kell ide.

De ne aggódj, az alapokat úgyis át fogjátok ismételni. Ha meg valami kell a középiskolai könyvből, azt mondani fogják.

2010. aug. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Azt nem értem, mit akarsz az orvosin, ha nem tudod még a mostani középiskolai fizika követelményeit sem elsajátítani. Veszettül szánalmas és főleg a betegekre tragikus, amikor kiderül, hogy a körzetis nem tudja mit csinál amikor a vérnyomást méri, de horribile dictu a szakorvosok nagy része sem, és az is érdekes amikor a szemész a leképezés törvényeivel nincs tisztában, de még sorolhatnám. Az is döbbenetes, hogy az itt hozzászólók egyikének sem tünik föl, hogy hát ember !! te embertársaid élete sorsa fölött fogsz naponta rendelkezni.Belegondoltál már ebbe valaha?
2010. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ne engem szidj, hanem az iskolákat és a tanárokat, akik heti egy fizika óra mellett nem tanítanak SEMMIT, tehát NINCS MIT elsajátítani. De ne aggódj, magamtól be fogom pótolni a hiányosságokat, azt elhiheted.

A többieknek köszönöm.

2010. aug. 19. 23:55
 8/11 anonim válasza:
19%

Kedves kérdező!

-Ismerem a középiskolai oktatást, de ne feledd, hogy akik ma a tanerőt képezik, azok nem is oly régen ugyanúgy álltak mint Te, csak nem az orvosi volt a cél. Aztán a rendszer megszülte belőlül azt a tanerőgárdát amit szidsz, persze nem ok nélkül.

- a kérdésedben azt mondtad nulla vagy fizikából, nem pedig azt, hogy amit tanítottak azt tudom, de kevésnek tartom. A 4 év heti 1 óra fizika anyagát 1 hét alatt esténként meg lehet tanulni, akinek ez nem megy ne is próbálkozzon mert legkésőbb az anatómiába vagy élettanba úgy is belebukik.

- én fizika tagozatos osztályban végeztem, amikor még volt oktatás és ahol a többi reál is erős volt, de akik orvosira jelentkeztek és biztosra akartak menni, e-mellett még külön gyúrtak minden felvételi tárgyra

- rossz hozzáállás, ha már most csak azt akarod tudni amit kérdeznek. Nem hiszem, hogy szívesen kerülnél olyan orvos kezébe aki úgy végezte el az egyetemet, hogy irtó szerencsésen pont arra a kérdésre tudott válaszolni amire érdemjegyet tudott kapni vizsgán.

- baj van az egyéb értékrendeddel is. azt, hogy megköszönsz valamit, az helyes, helyes megköszönni a gesztust, hogy válaszoltak, függetlenül a tartalomtól. Az implicit kizárásom a köszönetből viszont azt jelzi, hogy a tartalmat köszönted meg, -mondjuk én nem tudom mire mennék a válaszokkal- azaz ami neked nem tetszik nem köszönöd meg. Én azt javaslom ébredj föl és ne másokban keresd a hibát amiért kevés a tudásod, Einsteint sem tanította senki a relativitás elméletre és nem írnak róla, hogy panaszkodott volna a tanáraira. Szedd elő azt a fizikát és a többit, s ha elkezded magadtól fogsz rájönni miket kellene tudnod, s ha jól csinálod ,egyre hülyébbnek fogod érezni magad. Ha valaha úgy éreznéd, hogy mindent tudsz akkor veled van baj. Az igazán okos ember az, aki tudja azt is, hogy mit nem tud.

2010. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Természetesen köszönöm neked is a választ.

- Idős tanáraim voltak, legtöbbjük rajongott a fizikáért, de úgy kezeltek minket, hogy nekünk úgysem kell soha a fizika, úgysem érdekel minket. Nem a tudásukkal volt a baj, hanem a hozzáállásukkal.

- Lehet, hogy enyhe túlzás a nullán állok fizikából, de valahogy így van. Részben az én hibám is,

2010. aug. 22. 11:51
 10/11 A kérdező kommentje:

mert magamtól is elővehettem volna, de nem tettem, mert nem tudtam, hogy ez fog kelleni nekem. A két év fizika anyaga meg nagyjából annyi, hogy felírt a tanár egy random számítást a táblára és be kellett helyettesíteni a dolgokat, majd kiszámolni.

Engem csak érdekelt, hogy a fizika melyik része hangsúlyosabb az orvosin, nem leszúrást szerettem volna, hogy nullán állok. Nullán álltam kémiából és biológiából is, de egyedül megtanultam.

Végül is, ahogy olvasom többször a válaszodat, tetszik, ahogy gondolkodsz, még ha először támadásnak is éreztem. Igazad van.

2010. aug. 22. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!