Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági informatikus szak...

Dev5 kérdése:

Gazdasági informatikus szak mennyire keresendő szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 évig gépészetet tanultam egy szakközépben, majd leérettségiztem tavaly, majd maradtam a szakközépben, ahol érettségiztem technikumon. Első éves technikumosként eléggé kiábrándultam az egészből, és elhatároztam, hogy nem szeretnék ezzel többet foglalkozni.

Rengeteg szakmát megnéztem már, és érdekel a gazdasági szakok (kereskedelem,marketing etc.) viszont mellé még szeretem az infót is. Teljesen a nulláról kell kezdenem a dolgokat, de úgy tervezem, hogy lerakok egy emelt infót, és hozzá újra írom a matekomat, mert csak 3-as lett az érettségin.



A kérdés lényege az lenne, hogy ebből a szakból normálisan el lehet helyezkedni? Mennyire nehéz? 330 pont körül be lehet-e esetleg kerülni államilag finanszírozottra?


Egyelőre nagyon bonyolultnak látszik nekem ez a felsőoktatási rendszer, tehát ha valami hibát véltek felfedezni a felfogásomban légyszíves jelezzétek. + örülnék beszélni egy olyannal privátban, aki jobban bele lát már ebbe a dolgokba.


Előre is köszönöm.



2017. jan. 2. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

nagyon jó szak szerintem. könnyű vele elhelyezkedni.

Mehetsz belőle később info és gazdasági mesterre is. Ezért külön jó.

330 bőven elég államishoz az egyetemek legtöbbjében. Az újra érettségizés az érettségi bizidbe már nem fog beleszámítani, így a tanulmányi pontjaidat nem növeli, hanem csak a felvételi tárgyaknál számít bele a pontokba. A tanulmányi pontjaid már nem változnak csak a két felvételi tárgynál tudod növelni a pontjaidat, vagy duplázni ez utóbbi alapján.

Ha tudsz menni duális képzésre egy egyetemen ezen a szakon, akkor azt érdemes megpróbálnod. De a hagyományos szakot is, ha a duális nem jön össze.

2017. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tantárgyai nagy része megegyezik a proginfo tantárgyaival + kb 1 félév gazdasági ismeretek. Közgazdász nem leszel, de alapismeretekhez elég. Programozó pedig nem az egyetemtől leszel, hanem attól, amit magadtól tanulsz.


Egyébként én gazdinfo bsc-t végeztem és Java fejlesztőként dolgozom. Fejlesztőként pedig tengernyi lehetőség van.

2017. jan. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!