Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak tovább? Egyáltalá...

Hol tanuljak tovább? Egyáltalán tovább tanuljak-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 évem van még hátra az érettségiig, viszont én még nem döntöttem el, hogy hol tanuljak tovább. Gimnáziumban tanulok jelenleg, és érettségi végére szeretnék egy német, illetve egy angol középfokú nyelvvizsgát is. Tudtok esetleg valamilyen ötletet adni, hogy minek tanuljak egyetemen/főiskolán. Vagy hogy milyen szakok jöhetnének szóba ezekkel az eredményekkel? Úgy gondolom, azért felesleges továbbtanulnom, hogy legyen egy diplomám, ha nem tudok vele mit kezdeni, szóval már abban sem vagyok biztos, hogy tovább tanuljak-e.

A válaszokat előre is köszönöm.

16 éves lány



2017. jan. 4. 15:23
 1/1 homo ludensz ***** válasza:
Bárhogy fogsz dönteni a nyelvekre szükséged lesz ez biztos. A másik is biztos hogy lány létedre gépszerelő,kazánkovács szakma nem lenne szerencsés.Informatikus ha érdekel az ilyen irányú tevékenység lánynak is jó.Egészen magas szintre képezheted magad e téren s szakember hiány van belőlük. Valóban azért ne tipródj öt évig egy bölcsészdiplomáért vagy hasonlókért ha a végén nem térül meg a belefektetett pénz,és fáradozás. Az ember nem attól lesz értelmiségi hogy van diplomája lócsutakolásból.
2017. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!