Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus vagy orvos legyek?

Biológus vagy orvos legyek?

Figyelt kérdés
12.es vagyok és még mindig nem tudtam eldönteni, mert nagyon szeretem a biológiát, az embertan mellett a növénytant is viszont valahogy nem érzem elég hasznosnak a biológusi állást az orvosi mellett ahol életeket menthetnék, az orvosival viszont az a bajom, hogy nem szeretnék halál fáradtan, lepukkant kórházakban éjt nappallá téve dolgozni.

2017. jan. 4. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért az orvoslás sem arról szól, hogy folyton folyvást életeket mentesz. Vannak bizonyos terültetek, ahol igen, de itt pedig nem feltétlenül fogsz tudni mindenkit megmenteni.

Viszont biológusként is nagyon hasznos munkát lehet végezni, pl. elmehetsz kutatónak vagy pedig maradsz az egyetemen oktatónak(és mellette kutatónak)

Ezeket persze orvosként is megteheted.

Az orvosinak előnye, hogy marad választási lehetőséged, hogy praktizálsz, kutatni vagy oktatni akarsz(vagy ezek valamilyen kombinációja), biológusként értelemszerűen nem praktizálhatsz.

Ha bizonytalan vagy akkor az orvosi jó választás lehet, mert több lehetőséged marad, de ha tudod,hogy nem neked való a betegekkel való foglalatoskodás, akkor viszont az orvosi egyetem egy kínszenvedés lesz(különösen a második fele).

Az szerintem ne befolyásoljon, hogy melyik a "hasznosabb", azon gondolkozz inkább, hogy mit akarsz a hátralevő sok 10 évben csinálni.

ui.: egyébként megjelölheted most mindkettőt, később pedig módosíthatsz sorrendet is ha meggondolod magad, van még idő :)

2017. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!