Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen pályát ajánlotok számomra?

Milyen pályát ajánlotok számomra?

Figyelt kérdés

Üdv! 15 éves fiú diák vagyok.


Tudom, bár ez még korai lenne számomra, még is segítségre lenne szükségem. Régóta gondolkozom, hogy mi lenne számomra a sikeres pályaválasztás, az évek során egyre több ötlet merül fel, de mindegyikre fel tudok hozni ellenérvet, nem tudok dűlőre jutni.


Ami a képességeimet illeti, leginkább az angol nyelvet szeretném kiemelni, amiből idén tettem le a B2-es középfokú szintet 94 százalékkal komplex formában összesítve. Számos külföldivel van kialakulóban lévő és baráti kapcsolatom Németországban, Angliában, Ausztráliában és Angliában. Mivel internet mellett nőttem fel, egyes területek szlengjei és köznyelvei is közel állnak hozzám. Másfelől pedig, gyerekkorom óta érdekelt a közgazdaságtan, ekonómia és más gazdálkodási ágak, bár szeretném kiemelni, inkább a logikus gondolkodás az erősségem, a gimnáziumi matematika távol áll tőlem.


Ami nem rég merült fel az ötleteim között, az a média és kommunikációs szak ami egyfelől az idegennyelvi képességeim és a kommunikációs készségeim miatt érdekel, bár erről még nem tudok sokat.


Tudom hogy a jegyek nem tükrözik az ember valós énjét, de ami ezeket illeti, a humán tárgyak az idegennyelven kívűl - mint például az irodalom, történelem, nyelvtan - állnak közelebb hozzám, ezekből jeleskedem. A reál tárgyak mint a kémia, fizika, a rendkívüli gyengeségeim.


Akinek az olvasottak alapján lenne bármilyen felvetése, tapasztalatból származó ötlete, elfogadnám a segítségét.:)


Előre is köszönöm.



2017. jan. 6. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemzetközi kommunikáció? Akár angolul is tanulhatnád, és minden benne van, amiről azt mondtad, hogy érdekel. De szerintem a média és kommunikáció is jó irány, vagy a gazdaság (szerintem simán vagy elég okos hozzá, hogy ha rágyúrsz, jól menjen a középsulis matek is).
2017. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

töltsd ki ezt a felvi.hu-n, sokat segít :)

[link]

2017. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokt! Közgazdaságtanban vagy hasonló üzleti tanulmányokban mennyire várják el a matekot? Lenne valami erősségem ami ezt könnyítené? Valamint, az a mennyiségű alap matek ami elvárt milyen viszonyban van a középiskolaival? Köszönöm szépen!
2017. jan. 6. 20:47
 4/5 anonim ***** válasza:
az a matek ami gazdaságin van, általában közép matek+az emelt matek egy pici része :) tanulható, olyannak is aki nem profi matekos :)
2017. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kevés helyen fogod majd tudni kikerülni az egyetemi matekot, jó hír viszont, hogy 1-2 tárgy erejéig köszön csak vissza, szorgalommal igazán egyszerűen teljesíthető.
2017. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!