Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mezőgazdasággal foglalk...

Milyen mezőgazdasággal foglalkozó szakmákban érdemes ma gondolkodni?

Figyelt kérdés
Előnyben az olyan szakmák amik elvégzése után estleg könnyebb elkezdeni gazdálkodni. Milyen ilyen téren működő egyetemek, fősulik vannak a dunántúlon?? Megéri manapság ilyen szakma körül gondolkodni??

#egyetem #továbbtanulás #szakma #Mezőgazaság #fősulik.
2017. jan. 7. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

agrármérnök (osztatlan képzésben). Megéri.

vagy vidékfejlesztési agrármérnöki BSc

2017. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Egyetemi szinten mezőgazdasági mérnök, OKJ szinten mezőgazdasági technikus, aranykalászos gazda.


Én mezőgazdasági technikusit végzek, nekem célirányos tervem van egy családi földdel amit örököltem.


Az az igazság többségében akkor érdemes elkezdeni mezőgazdasággal foglalkozni ha van földed és van mivel foglalkozz. Már ha a növénytermesztés ami vonz.

2017. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A mezőgazdasági tecnikus mit is takar?? Van egyetem vagy fősuli a dunántúlon ahol tanulhatnám ezt??

Igen vonz a mezőgazdaság és igan van föld ahol tudnék gazdálkodni.

2017. jan. 7. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Egyetemen, fősulin ilyet nem tanulhatsz. (tchnikust)

Nézegess itt:

[link]

2017. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanúgy meg lehet élni az egyetemi és az okj szintből is és ugyanúgy tudsz földre támogatást kapni. Nyilván vannak szintek hogy melyik mit engedélyez. Ezek inkább jogi szintek. Nyilván az aranykalászos egy elég gyengusz gagyi gyorstalpalós valami amiért ráadásul fizetni is kell. A technikusi sokkal jobb. Én ahova járok az ingyenes és 2 éves képzés.


Ha van félévente fölös pár százezred az egyetemre akkor a mérnökit is elvégezheted. Egy volt osztálytársam akivel még fogtechnikus suliban tanultam együtt elkezdte a mérnökit és most minuszban van mert nem tudja finanszírozni. A fogtechnikus sulit is épp hgoy elvégezte és az se volt két forint. Aztán el se helyezkedett a szakmában, de mindegy ez a téma már nem ide való.


A lényeg az hogy a technikusi se rossz, a mérnöki nyilvánvalóan komolyabb, de zsebbenyúlósabb.


Mi a konkrét terved egyébként? Vannak földek, állatok a családban?

2017. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Földek vannak, állatok nincsenek és egyenlőre én nem is szeretnék velük foglalkozni (csak h muszáj vagy ha "ráérek"). Gondolkodom a kertész mérnöki vagy a mezőgazdasági mérnöki képzésen.
2017. jan. 7. 20:16
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Értem. Szerintem csak így van értelme. régebben a szocializmusban mikor a TSZ telepek működtek és minden állami tulajdon volt ez egy felkapott munkakör volt és nagyon könnyű volt vele elhelyezkedni. Mostanság meg csak úgy éri meg ha van saját földed amin tudsz gazdálkodni.
2017. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És amúgy saját válalkozáson kívül egy ilyen végzetséggel nehéz elhelyezkedi??
2017. jan. 7. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Hallottam olyanról aki Angliába ment szántani, vetni aratni és egész jól keres. Talán külföldi munkakörben jobban megéri ha nincs saját földed.
2017. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. jan. 8. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!