Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom igazán, hogy mi...

Nem tudom igazán, hogy mi érdekel?

Figyelt kérdés

Soha nem tudtam eldönteni, hogy mi szeretnék lenni, ha nagy leszek.

Félek, hogy kifutok az időből, és vége mindennek.

Akartam már régész, kórboncnok, borász, idegenvezető, festő, miniszterelnök, építész, hotel vagy étteremtulajdonos vagy lakberendező és még sok más lenni.

Általános irányultságú gimnáziumba jelentkeztem épp ezért, hogy még legyen időm dönteni. De félek, hogy nem fog menni.

Itt gimiben angolt és olaszt tanulok, de ezelőtt franciát tanultam. Remélem ezeket azért tudom majd hasznosítani.

Van aki még hasonló helyzetben van?



2017. jan. 8. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem először próbáld megtalálni azt, hogy milyen tárgyak érdekelnek és mikben vagy jó pl humán vagy reál beállítottságú vagy valamilyen sportban, művészetben vagy nyelvekben vagy jó.

Írtad, hogy tanultál nyelveket, ez nagyon jó, ha ezekből csinálsz min középfokot és tudod is őket használni ezekre pl lehet alapozni(persze ha mennék és érdekelnek akkor).

Ha vannak tárgyak(nyelveken kívül nem árt más is), akkor menj fel a felvi.hu-ra keresgélj ott a szakok között. Sok egyetemen fent van a tanrend a honlapon abba benne van hogy egy adott szakon milyen tárgyaid lesznek(ez is segíthet a döntésben)

Egyébként én annyiban voltam előrébb hozzád képest, hogy tudtam mi akarok lenni, csak abban nem voltam biztos, hogy melyik szak lenne ehhez az igazi(mert ezt nagyon sokfelől meg lehet közelíteni).

Most azon gondolkozom, hogy ha egyszer meglesz a diplomám csinálok egy 2. diplomát is az általam preferált másik szakon.

Sose késő még kitalálni, hogy mit szeretnél.

Sok sikert!:)

2017. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a hasznos választ! :)

Utánanézek mindenképpen.

2017. jan. 8. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!