Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogok érettségizni és...

Most fogok érettségizni és rám férne egy kis segítség a főiskolák világáról. (BGE, KJF, Metropolitan). Gazdálkodási és menedzsment szakról, távoktatásròl vélemény?

Figyelt kérdés

A legtöbb tantárgyból 3-as vagyok, szóval nem számítok valami jó tanulónak. A matek a gyengepontom (2-es 3-as között), angol és német pedig az erősségem. Van egy közép es egy emelt német érettségim is(5-ös). Első kérdésem: Végem lenne a gazdálkodási és menedzsment szakon ilyen gyenge matek tudással?

2.: Melyik iskola gazdálkodási és menedzsment szakàt ajanlanàtok? Miért?(KJF,BGE,Metropolitan?)

3.: Vélemény a BGE távoktatásàról?

4.: Lusta és középiskolában közepesnek számító diákoknak van esélyük "túlélni" bukás nélkül a főiskolát?



2017. jan. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
2%

Annyira erdekes,hogy mennyire szarozod a metropolitant..peldaul a bge-vel a szemben.

Nem veletlen jelentkeznek egyre tobben oda,sokkal fejlettebb es gyakorlatorientaltabb..es ezt nem csak az emberek veszik eszre,hanem a cegek is.

A bgenek pl turizmuson olyan dualisos kapcsolatai vannak mint a vizmu,onkormanyzat.

A metropolitannek meg hungexpo stb.

2017. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
23%

Ne beszélj már hülyeségeket. A BGE-nek turizmus és vendéglátás duális kapcsolata az Europa Rendezvényirodával, GastroDockkal, Mahart Passnaveval, a N-U-R Neckermannal van.

Ezenkívül minden hotelben és más helyeken kapnak gyakornoki állásokat, már az első hónaptól kezdődően. A turizmus a vendéglátásra egyáltalán nem vonatkozott a kérdés. De ezen a szakon a BGE a legjobb.


A kérdés a távoktatásra is vonatkozott. Távoktatás a kérdésben levő szakon, a felsoroltak közül, a BGE-n van csak.


De egyébként a MET se rossz. Jön fel. Mesteren vannak is államis helyei.

2017. jan. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
91%

10-es! Ami így hirtelen eszembe jut:

- nem félévek, hanem ciklusok vannak, egy ciklus két félév, tehát ősszel veszed fel a tavaszi tárgyakat is

- bár ez szakonként eltérő, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan tárgyam van az egész képzés alatt, amire ténylegesen be kell járni

- nincs kifejezetten vizsgaidőszak, hanem novembertől június végéig folyamatosan vannak meghirdetve a tárgyak (a vizsgarendet novemberben megkapod, az órarendet pedig szeptemberben, így tudsz tervezni)

- a vizsga előfeltétele itt is az aláírás, amit házi dolgozatra kapsz, de ez tárgytól függ, pl.: matekból egyértelműen feladatsort kell megoldani, de van olyan tárgy amiből 6-8 oldalas esszé dolgozatot kell megírni

- a tandíjban benne vannak a tankönyvek árai is, tehát minden felvett tárgy tankönyveit megkapod (plusz természetesen a netes anyagokat is)

- ugyanabban a ciklusban felvehetsz egymásra épülő tárgyakat is, egyedül a vizsgázásnál kell figyelni, hogy előbb menj el az előfeltételre

- bár a tanárok nagyon segítőkészek, de vizsgáknál nem elnézőbbek, mintha nappalis lennél

- a legnagyobb nehézsége az egyéni tanulás, mert itt nincs olyan, hogy "jajj zh lesz, úgyhogy tanulnom kell", magadat kell hajtanod, ha ellustulsz, akkor könnyen megcsúszol


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok - ha tudok :)


#9

2017. jan. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
38%
A Metropolitan egy vicc, nem egyetem. Ha nem akarod feleslegesen eltölteni az egyetemi éveidet, ne oda jelentkezz.
2017. jan. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
77%
Tanulj egy németországi egyetemen, ha úgyis ott akarsz dolgozni!
2017. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
19%

Hogy lesz 350 pontod ha gazdasági szakokra kell a matek te meg 2-3-as vagy az órai anyagból?


Általában 2 tárgyat jelölnek meg az egyik 100% hogy a matek amit néznek a másik infó nyelv esetleg szakmai... ha 50 es matekod lesz és van 110 pontod emeltből az még mindig csak 270 pont...

2017. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
3%

Tuti ő szídja a Metropolitant a gyakorin állandóan.:D

Nézzétek milyen szánalmas a kis frusztrált gépészmérnök


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2017. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
71%
Nem én vagyok az akit linkeltél, de a Metropolitan tényleg elég gyenge. Kifizeti anyuci, apuci a százezreket cserébe pedig kapsz bürokráciát és olyan képzést, ami nem ad rendes tudást, csak egy diplomát.
2017. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%

Azért a Coventryn nem olyan egyszerű diplomát szereznie egy metropolitanosnak. Azért nézd meg milyen feltételei vannak.


Ehhez képest a kapcsolata korrektebb a BGE-nek a Ruskinnal és ott tényleg diplomát kapsz, ami UK-ban és az egész világon elismert.


Atz egyik mércéje a duális képzésnek, hogy az egyetem hallgatói közül hányan tudnak duálisban tanulni. Ezek a cégek jellemzően 1-1 hallgatót vesznek fel a Metropolitanról, míg a BGE-sek közül többen vesznek részt duálisban és komoly cégeknél. A DeloitteNAK A bge-vel is szerződése van. Lényegesen több céggel van a BGE-nek szerződése, mint a MET-nek. És nemzetközi multikkal, nagy cégekkel. [link]


A MEt a BGE-vel nem összehasonlítható, a MET még ott nem tart mint a BGE. A BGE sokkal komolyabb és elismertebb, használhatóbb tudást ad,mint a MET.

2017. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Előző, bocsi, de hangosan nevettem ahogy a válaszodat olvastam.

Mintha valami betanult marketingszöveget tolnál. :DDD

Nagyon nagyra vagy ezekkel az adatokkal, de nem ez fogja eldönteni, hogy ki hogyan fog helytállni az életben, hanem a személyes kompetenciái. Ahogy azt a gépészmérnök kérdése is mutatja.


Elárulom neked, hogy annál a cégnél ahol én dolgozom, van egy osztály, és tavaly vagy 3 BGE-st vágtak ki onnan. Az osztályvezető meg 8 éve egy Kodolányin végzett emberke, az a diploma a Metropolitanosnál is alacsonyabbra van értékelve.


"és ott tényleg diplomát kapsz"


Metropolitan honlapján azt írják, hogy konkrétan részt vehetsz a Coventry diplomaosztón is angliában. Miről beszélsz?


Ha meg már presztízsharcot csináltok a diplomákból, semmiképpen sem bge távoktatásos diplomájára verném magam, hanem egy ELTE-re vagy Corvinusra.


Hiába értékel le a sok BGE-s (sokan vannak, mindenkit felvesznek költségtérítésesre), akkor is így van. Ez az élet, ahol nem az számít, hogy hány keszthelyi polgármesteri hivatallal bratyizott össze a fősulid.

2017. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!